Leki bez recepty na rwę kulszową

Leki bez recepty na rwę kulszową
4.9 (98.97%) 39 głosy

W przypadku jakichkolwiek dolegliwości, w pierwszej kolejności korzystamy z leków dostępnych w aptece bez recepty. To najszybszy sposób na złagodzenie dolegliwości. W przypadku, kiedy okażą się nieskuteczne, udajemy się po poradę do lekarza. Nie inaczej jest w przypadku rwy kulszowej – w niej również, stosuje się leki bez recepty na rwę kulszową.

Rwa kulszowa jest stanem zapalnym nerwu kulszowego. Dochodzi do niego najczęściej wskutek ucisku kręgów na nerw. Może być on spowodowany zmianami zwyrodnieniowymi, osteofitami lub dyskopatią. Bez względu na przyczynę, efektem jest ostry ból w okolicy kręgosłupa lędźwiowego. Uniemożliwia on nie tylko normalne funkcjonowanie, ale nawet wykonanie najmniejszego ruchu. W pierwszej kolejności sięgamy po leki bez recepty na rwę kulszową. To przede wszystkim leki przeciwbólowe, mogą mieć także działanie przeciwzapalne. Ich skuteczność zależna jest od nasilenia bólu i zmian zwyrodnieniowych. Przy dużych stanach zapalnych ich działanie jest tylko chwilowe.

Jak pokonać rwę kulszową

Jasno trzeba sobie powiedzieć, że rwa kulszowa sama nie przejdzie. Jeżeli leki dostępne w aptece bez recepty na rwę kulszową nie przynoszą ulgi, to ich działanie możemy spróbować wspomóc sposobami domowymi. Do wyboru mamy:

  • okłady z liści kapusty – to od dawna znany sposób na łagodzenie dolegliwości stawów i kręgosłupa, cieple liście przykładamy na miejsca bolące i dodatkowo owijamy ręcznikiem lub kocem,
  • gotowane ziemniaki – gorące puree z ziemniaków przykładamy na bolące miejsce, dodatkowo okrywamy i trzymamy do wystygnięcia,
  • cebula – przekrojoną cebulą nacieramy miejsca bolące,
  • okłady – początkowo stosujemy zimne (specjalne żelki lub lód), potem można stosować okłady ciepłe,
  • masaże – mają działanie rozluźniające, wykonane nawet przez osobę niewyszkoloną mogą przynieść ulgę.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: rwa kulszowa leczenie domowe, znajdziemy jeszcze kilka innych skutecznych sposobów. Trzeba pamiętać jednak, że przyniosą one skutek tylko wtedy, gdy będziemy stosować je kilka razy dziennie i przez dłuższy okres czasu. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie powodują działań ubocznych. Nie obciążają żołądka i wątroby.

Profilaktyka rwy kulszowej

Najlepszym sposobem na uniknięcie rwy kulszowej jest jej zapobieganie. Szczególnie zagrożone są nią osoby, które odczuwają częste bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Warto wtedy poświęcić kilka minut dziennie dla własnego zdrowia.

Najbardziej wskazane są ćwiczenia rozciągające, wykonywane jeszcze przed wstaniem z łóżka (np. nogi zgięte w kolanach przechylamy na prawą i lewą stronę). Potem możemy wykonać kilka ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu (napinanie pośladków, unoszenie wyprostowanych kończyn dolnych).

Zmiany zwyrodnieniowe zachodzące w kręgosłupie są zmianami, których nie da się cofnąć. Środkami farmakologicznymi można zahamować ich postęp. Dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchomości przede wszystkim zmniejszymy rehabilitacją z różnymi zabiegami fizykoterapii. Oprócz ćwiczeń gimnastycznych dobre efekty przynosi krioterapia oraz zabiegi prądowe. O ich wyborze decyduje lekarz rehabilitant po uwzględnieniu chorób towarzyszących.

2 thoughts on “Leki bez recepty na rwę kulszową

  1. Krzychu

    Ja tam wolę zdecydowanie leki bez recepty na rwę kulszową, bo jak mam atak to muszę działać szybko. Tak mnie wykręca, że nie ma czasu na zabawy i jeżdżenie po lekarzach. Musi być tu i teraz i nie ma innej opcji.

    Reply
  2. Adam

    Leki na receptę na rwę kulszową to leczenie, które pozwala na leczenie całej choroby, ale chyba wszyscy zgodzimy się, że najgorsze jest jak jest atak rwy kulszowej i trzeba natychmiast brać leki przeciwbólowe. Wtedy nie ma szans na żadne recepty. Od razu garść proszków i wtedy jest szansa, że się wytrzyma.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 7 =