Wypadanie włosów – jak to zatrzymać?

Wypadanie włosów – jak to zatrzymać?
5 (100%) 26 głosy

Wypadanie włosów – ten uciążliwy problem może spotkać każdego z nas, nawet, jeśli pielęgnacja włosów dopięta jest na ostatni guzik. Nie wiesz, jakie są przyczyny wypadania włosów? Wszystkie sposoby wypróbowane? Zastanawiasz się, jak wzmocnić włosy? Warto udać się do specjalisty i poddać się zabiegom, które poprawią stan twoich włosów i skóry głowy.


Wypadające włosy, czyli powszechny problem Polaków

Polska to jeden z 10 krajów o największej liczbie łysych osób, które miały problem z wypadającymi włosami. Problem ten dotyka zazwyczaj ludzi po 50 roku życia, jednak już wkraczając w dorosłość możesz zauważyć, że tracisz wyjątkowo dużo włosów. To nie koniec świata – jest wiele sposobów, aby to zatrzymać.

Wypadanie włosów – czy to normalne?

Wypadanie włosów – każdego dnia wypada nam około 100 włosów i jest to normalne. W ich miejsce rosną kolejne, jednak gdy wypada ich więcej – warto poszukać przyczyn. Są one już martwe, ale skóra głowy ciągle pracuje, wytwarza nowe cebulki, które są „korzeniami” czupryny i to dzięki nim możemy pochwalić się pięknymi, gęstymi włosami.

Przeczytaj więcej o skutecznych sposobach na wypadające włosy – http://drkomorowska.pl/arts/skuteczne-sposoby-na-wypadanie-wlosow/

Przyczyny wypadania włosów – gdzie leży przyczyna?

dziewczyna związała włosy na szyiPrzyczyny wypadania włosów to kwestia bardzo indywidualna. Mogą być to przyczyny genetyczne, jak również kwestia zaniedbanej skóry głowy – często się o niej zapomina, a jest bardzo wymagająca. Łatwo ją podrażnić czy przesuszyć. Problemem może być też zdrowie człowieka, który boryka się z wypadaniem włosów – zaburzenia hormonalne, przebyte ciężkie choroby, czy nawet stres. Warto zadbać o wzmocnienie włosów, co sprawi, że będzie wypadać ich mniej i być może urośnie ich więcej.

Wzmocnienie włosów zaczyna się od skóry

Jak wzmocnić włosy? Słabe włosy to konsekwencja osłabienia cebulek lub zniszczeń na ich długości. Może to się objawiać nadmiernym wypadaniem, wykruszaniem się włosów (przez co wydaje się ich mniej). Stają się cienkie, łamliwe, nieprzyjemne w dotyku. Potrzebują intensywnej kuracji, która je odżywi, odbuduje, nawilży i uchroni przed dalszymi problemami.

Jak wzmocnić włosy? Zabiegi trychologiczne

Niezależnie od tego, co powoduje u Ciebie wypadające włosy, warto spróbować zabiegów poprawiających jakość cebulek i mieszków włosowych.

„Kuracje trychologiczne wzmacniają włosy i opóźniają procesy ich wypadania. Co więcej, mogą to wypadanie zatrzymać.”

  • Najefektywniejszym sposobem może być mezoterapia igłowa – polega ona na podawaniu substancji pobudzających wzrost i hamujących wypadanie wprost do mieszków włosowych. Efekt jest natychmiastowy – wypadanie włosów ustępuje. Stosuje się ją także jako profilaktykę łysienia. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza do wzrostu nowe mieszki włosowe. Zabiegi są bezpieczne i bezbolesne.
  • Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą mezopenu lub dermapenu, którego głowica pokryta jest mikroigiełkami – wprowadzają one do skóry indywidualnie dobrane składniki aktywne. Po zastosowaniu tej metody łysienie ustępuje, a włosy rosną gęstsze i mocniejsze. Po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obolała, ale objawy te powinny zniknąć po maksymalnie kilku dniach.
  • Podawanie bezigłowe czynników aktywnych doskórnie możliwe jest dzięki technologii dermojet. Zabieg nie wymaga znieczulenia – jest bezbolesny, bezinwazyjny i bezpieczny. Ogranicza wypadanie włosów, wzmacnia je i zagęszcza. Zabieg trwa krótko, a jedynym skutkiem ubocznym może być lekkie zaczerwienienie skóry.
  • Peeling kawitacyjny to metoda głębokiego i bezbolesnego oczyszczania skóry. Stosowany na skórę głowy oczyszcza zrogowaciały naskórek, pozostawiając skórę oczyszczoną i odświeżoną. Metoda ta poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu stymulowany jest porost włosów i rosną one zdrowsze, grubsze.

Regeneracja włosów przepisem na ich zdrowy wygląd

Jeśli skóra głowy jest już pobudzona i zadbana, równie ważna jest regeneracja włosów. Po wykonaniu zabiegu lekarz powie Ci, jak powinien przebiegać proces dalszej pielęgnacji oraz może doradzić, kiedy należy umówić się na kolejne zabiegi – niektóre z nich wymagają kilku powtórzeń.

Wszystkie zabiegi mają szereg zalet, a niektóre z nich są stosunkowo tanie. Każdy znajdzie swój ulubiony, za które włosy podziękują pięknym wyglądem.

5 thoughts on “Wypadanie włosów – jak to zatrzymać?

  1. Vexima1

    Słyszałam o różnych zabiegach trychologicznych na wypadanie włosów, ale nie wiedziałam na czym polegają. Orientuje się ktoś ile one kosztują?

    Reply
    1. oplotka

      To zależy jaki zabieg i jaki gabinet tak naprawdę 😛 Też nie ma co wybierać sobie tej konkretnej metody regeneracji włosów – najlepiej wykonać jakieś badanie diagnostyczne na bazie, którego zaplanuje się leczenie.

      Reply
  2. Hulka

    Mój dermatolog zalecił mi zmianę diety, bo uznał, że to jedna z przyczyn wypadania włosów. Oczywiście brak konkretów i zaczęłam szukać w necie, ale zdania w temacie też są różne…

    Reply
    1. fikuła15

      Bardzo zawiły temat z tym dbaniem i regeneracją włosów. Najlepszym pomysłem jest jednak profilaktyka czyli właśnie dieta, sport, brak stresu, zero używek.

      Reply
    2. mulan

      Wybierz się najlepiej do jakiegoś speca. Dostaniesz skuteczne środki i powie Ci jak wzmocnić włosy. Dietę to każdemu na wszystko można polecać.

      Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1