Rumień – czym jest i jak leczyć?

Rumień – czym jest i jak leczyć?
5 (100%) 11 głosy

Rumień na twarzy to choroba skóry, której nieleczenie z czasem prowadzić może do bardzo poważnych skutków. Poza wątpliwymi efektami estetycznymi, chorzy narażeni są na ból, pieczenie, a nawet łuszczenie się skóry twarzy. Brak odpowiednio dobranego leczenia przez dłuższy czas może skutkować powstawaniem wysypki podobnej do trądzika, a nawet trwałych blizn. Rumień u dorosłych najczęściej powstaje w skutek infekcji wirusowych oraz bakteryjnych.

Jak wygląda rumień?dziewczyna z rumieniem na policzkachdziewczyna z rumieniem na policzkach

Rumień twarzy często mylony jest z rumieńcem. Tego rodzaju pomyłki mogą prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji. Aby tego uniknąć opiszemy teraz dokładniej jak wygląda rumień. Najbardziej charakterystycznym objawem rumienia jest zaczerwienienie twarzy w okolicach policzków, ust oraz boków nosa. Skóra sprawia wrażenie podrażnionej, a na jej powierzchni dobrze widoczne są rozszerzone i popękane naczynka krwionośne, tworzące specyficzne pajęczynki. Rumień na skórze ma typowy dla tej choroby przebieg cykliczny.

Rumień to choroba, która dość łatwo poddaje się leczeniu. W większości przypadków, wystarcza odbyć kilka zabiegów by zaczerwienienia definitywnie ustąpiły. Leczenie powinno przebiegać pod stałym nadzorem personelu medycznego. Stosowanie wszelkiego rodzaju ludowych metod może w najlepszym przypadku być nieskuteczne, w najgorszym prowadzić do skrajnego pogorszenia kondycji skóry, a nawet jej trwałego uszkodzenia. Rumień na policzkach, poza oczywistymi względami estetycznymi, może rodzić wiele innych równie poważnych problemów. Każda kobieta marzy o pięknej, gładkiej i młodo wyglądającej cerze. Zaczerwienione oraz obolałe policzki to w tym przypadku istna katastrofa.

Czym jest rumień? Przeczytaj więcej – http://drmalek.pl/arts/rumien-na-twarzy/

Zabiegi na rumień twarzy

Tak jak napisaliśmy wyżej, w leczeniu rumienia najskuteczniejsze są urządzenia wyposażone w specjalnie zaprojektowaną głowicę laserową. Wśród wielu dostępnych na rynku, na szczególną uwagę zasługują trzy:

 • Laser Quadrostar Pro Yellow
 • Laser Varilite
 • Laser Harmony XL pro Dye-VL

Działanie oraz skuteczność wyżej wymienionych urządzeń zostały potwierdzone oraz szeroko udokumentowane w literaturze branżowej. Producenci tych laserów gwarantują najwyższą jakość oraz 100% bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów. Ponieważ każdy przypadek jest nieco inny, już na pierwszej wizycie specjalista kosmetologii przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz badanie stanu skóry. Wszystko to ma na celu pomóc w wybraniu najlepszej możliwej opcji oraz dobraniu najbardziej odpowiedniego urządzenia i ilości zabiegów koniecznych do całkowitego wyleczenia.

8 thoughts on “Rumień – czym jest i jak leczyć?

 1. yarpen

  A to trzeba od razu na jakieś zabiegi i konsultacje chodzić? Nie lepiej spróbować z jakimiś kremami na rumień albo maściami?

  Reply
  1. bossska

   Z własnego doświadczenia powiem, że kremy na rumień z reguły hamują chorobę, ale nigdy jej nie wyleczą. Nawet jak już się wydaje, że pożegnaliśmy się z rumieniem na dobre to on wraca po kilku miesiącach. Także odpowiadając na twoje pytanie: zdecydowanie lepiej pójść na zabieg 😉

   Reply
 2. meri

  No no, wszystko pięknie i fajnie, ale pewnie za takie zabiegi na rumień to można, by sobie jakieś małe autko kupić. Może porozmawiajmy o sposobach dostępnych dla zwykłych śmiertelników…

  Reply
  1. boomka

   Raczej rower i to też pewnie używane, a nie samochód. Zabiegi na rumień są dość przystępne cenowo, a nawet jeżeli cena okaże się zaporowa dla Ciebie to możesz zawsze spłacać w ratach.

   Reply
 3. jaskr6

  Myślałam z początku, że dopadł mnie trądzik różowaty, ale teraz jak tu trafiłam to wiem jak wygląda rumień i czym jest. Trzeba się w takim razie zapisać na wizytę…

  Reply
 4. pomela

  U mojej mamy wyskoczył rumień po lekach… Nie pamiętam już co to było, ale wydaje mi się, że były to leki na drgawki…

  Reply
 5. 6robodrom9

  Byłam kiedyś na leczeniu rumienia na twarzy i zabieg przebiegł dość szybko i bezboleśnie. Było to ponad półtorej roku temu i do teraz rumień nie wrócił, więc myślę, że wyleczyłam się z niego na stałe 🙂

  Reply
  1. rejcz22

   No jak tak piszesz to mnie przekonujesz żeby wybrać się na taki zabieg. Klinika w moim pobliżu ma darmowe konsultację i od samego początku przedstawiają plan jak leczyć rumień na twarzy.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − 65 =