Trycholog – poznaj skuteczne metody leczenia łysienia

Trycholog – poznaj skuteczne metody leczenia łysienia
5 (100%) 24 głosy

Chociaż trychologia jako dziedzina medyczna w powszechnej świadomości nie jest wciąż znana, dostęp do specjalistycznego leczenia i opieki rośnie. Warto by skorzystały z tego osoby zmagające się na co dzień z poważnym łysieniem. Trycholog wyleczy wypadające włosy, rozpozna przyczyny łysienia i pobudzi aktywność skóry głowy. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów? I kiedy najlepiej rozpocząć leczenie pojawiających się zmian?

STYL ŻYCIA A WYPADAJĄCE WŁOSY

Jak wzmocnić włosy, które wypadają? Służą temu przede wszystkim naturalne środki takie jak: szampony, wcierki, koktajle do włosów. Istotna jest również osobista analiza stylu życia – nadmiar stresu, zła dieta bogata w cukry proste, a uboga w składniki odżywcze, krótki sen, zaburzenia hormonalne czy nawet stosowanie źle dobranych kosmetyków mogą wpłynąć na nadmierne wypadanie włosów. Co na wypadanie włosów proponuje rozwinięta technologicznie trychologia? Najważniejszym zabiegiem jest mezoterapia skóry głowy. Dzięki wprowadzonej do leczenia innowacji, może zahamować łysienie i pobudzić skórę głowy do produkowania włosów. Mezoterapia ma różne formy:

  • Mezoterapia igłowa i bezigłowa – najważniejszym celem zabiegów jest pobudzenie skóry głowy poprzez dostarczenie jej najważniejszych składników. Głównymi narzędziami mogą być zarówno igły, jak i impulsy elektryczne, w zależności od zabiegu.
  • Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – Osocze bogatopłytkowe dostarcza się między innymi przy zabiegu mezoterapii igłowej. Jeśli przyczyny wypadania włosów zostaną dobrze rozpoznane, osocze może zatrzymać łysienie i wywołać nowy porost włosów.
profesjonalny zabieg mezoterapii

Zabieg mający odżywić i wzmocnić skórę głowy

Dlaczego martwi nas wypadanie włosów? Dolegliwości trapiące skórę głowy są różne i postawienie właściwej diagnozy wymaga często długiego czasu. Łysienie budzi jednocześnie problemy zarówno społeczne, jak i te związane z samoakceptacją (przedwczesne starzenie się). Atopowe zapalenie skóry głowy, grzybica i łuszczyca występująca na jej obszarze, rak skóry głowy oraz inne choroby hormonalne mogą stanowić przyczyny łysienia. Rzetelną diagnostykę włosów i skóry głowy umożliwia trichogram i trichoskopia. W przypadku trichoskopii specjalista używa dermatoskopu, który pokazuje stan głowy w powiększeniu. W tym samym czasie wykonywane są zdjęcia. W przypadku trichogramu pobierane są włosy pacjenta. Zarówno włosy, jak i zdjęcia po trichoskopii odesłane zostają do laboratorium, gdzie poddane są fachowemu badaniu. Następnie jesteśmy gotowi do rozpoczęcia wyboru jakie działania na łysienie pomogą nam najlepiej.

Badanie włosów jest podstawą skuteczności leczenia. Zaawansowana technologia pozwala na bezpieczne i indywidualne diagnozowanie problemów pacjentów. – mówi ekspert od trychologii.

JAKIE PRZYCZYNY ŁYSIENIA WYSTĘPUJĄ U MĘŻCZYZN I KOBIET?

Nie zawsze wypadanie włosów pojawia się częściej u mężczyzn. Nie jest też oczywiście wyłącznie ich schorzeniem. Każda z osób po ukończeniu 20. roku życia może zmagać się z trudnościami wypadających włosów. Wyróżnia się cztery główne rodzaje łysienia:

  • Łysienie plackowate – Nieleczone powoduje stuprocentowe wyłysienie. Wcześniej pojawiają się łyse place o kilkucentymetrowych średnicach.
  • Łysienie androgenowe – Charakterystyczne dla tego rodzaju łysienia jest cofanie się linii włosów – częściej zauważalne u mężczyzn.
  • Łysienie bliznowaciejące – Bardzo rzadkie i niekomfortowe zwłaszcza dla kobiet. Rozpoznanie wymaga działania specjalistycznych urządzeń.
  • Łysienie polekowe – Regularne wizualnie, choć szybsze tracenie włosów.

JAK WZMOCNIĆ WŁOSY? IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ

Już pierwsze objawy nadmiernego wypadania włosów powinny zaniepokoić i skierować do specjalisty. Dzięki temu szansa na to, że mimo łysienia, na głowie wyrosną jeszcze długie i zdrowe włosy, jest większa. Opóźnianie badania, diagnozy i leczenia naturalnie te szanse zmniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 − 68 =