Wizyta u stomatologa – nie taka straszna jak ją malują!

Wizyta u stomatologa – nie taka straszna jak ją malują!
5 (100%) 37 głosy

Ból zęba – niemalże każdy doświadczył choć raz w życiu tego nieprzyjemnego i bolesnego odczucia. Stomatolog to właściwa osoba do której należy się udać w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z uzębieniem.

Stomatolog – czyli lekarz dentysta

Jednak wciąż wiele osób boi się wizyty u dentysty. Czy tak naprawdę jest się czego lękać? Czy wizyta w pokoju stomatologicznym może obejść się bez bólu? Poznaj rzeczywistość profesjonalnej kliniki, dzięki której wizyta u dentysty stanie się przyjemna niczym kawa o poranku.

Strach przed dentystą

Jeśli i Ciebie odstrasza na kilometr myśl o wizycie u dentysty z powodu wcześniejszych przykrych i bolesnych doświadczeń, możesz już odesłać w niepamięć te czasy. W naszych profesjonalnych klinikach stomatolog dba o pełen komfort klienta. Wysokiej jakości urządzenia pozwalają zminimalizować ból odczuwany podczas zabiegu. Strach przed dentystą zaczyna być postrzegany jako stare, nieprzyjemne odczucie i ma coraz mniej wspólnego z współczesnymi standardami.

Znieczulenie u dentysty

Jeśli jesteś bardzo wrażliwa na ból to masz możliwość skorzystać ze znieczulenia. Pozwala ono wyciszyć ból. Jedynie wstrzyknięcie znieczulenia może wiązać się z lekkim dyskomfortem, który po paru sekundach znika. Znieczulenie u dentysty jest dość powszechne, jednak przed zastosowaniem warto poinformować dentystę o uczuleniach oraz alergiach, jakie występują.

Często wykonuje się znieczulenie przed takimi zabiegami jak:

 1. Ekstrakcje, czyli usunięcie zębów
 2. Leczenie kanałowe
 3. Resekcje zębów
 4. Dłutowania zatrzymanych zębów mądrości

Opryszczka a dentysta

Ta nieprzyjemna dolegliwość jest bardzo częstym przeciwwskazaniem do leczenia zębów. Koniecznie poinformuj lekarza, jeśli na twoich ustach pojawi się opryszczka, a dentysta na pewno przełoży termin Twojej wizyty. Jest to związane z nadmierną wrażliwością ust w okresie pojawienia się na nich opryszczki. Jeśli doszłoby do przebicia pęcherzyka, wirus zawarty w surowicy przeniesie się do innych tkanek.

Stomatolog dziecięcy, czyli jaki jest odpowiedni dentysta dla dzieci?

Dzieci w szczególności obawiają się wizyty u dentysty. Dziecko na sam widok lekarza ubranego w biały fartuch może zacząć się stresować. Nietypowe dźwięki oraz profesjonalna aparatura przyprawiają wielu maluchów o dreszcze, dlatego najlepiej na wizytę u stomatologa przygotować dziecko już w domu.

 1. Pozytywne nastawienie

Ostatnią rzeczą jaką można zrobić dziecku przed udaniem się na wyrywanie mleczaków jest nastraszyć go. Lekarz dentysta to nie potwór z bajki, dlatego nie należy go tak przedstawiać. Budowanie poczucia strachu może nie tylko odbić się na niechęci pójścia do lekarza ten jeden, zaplanowany raz, ale odbić się na jego całym życiu. Taki młody człowiek może mieć urazę do dentystów późniejsze całe dorosłe życie, co profesjonalnie nazywa się dentofobią.

 1. Zbierz małego do dentysty już w wieku 2-3 lat

Zanim rozpoczną się problemy z pierwszymi ząbkami i będzie konieczne leczenie, wystarczy jedna wizyta, podczas której stomatolog sprawdzi tylko zęby. Nawet jeśli dziecko jest już starsze, a najpierw pójdzie na bezbolesną wizytę u dentysty, to znacznie lepiej zareaguje w przyszłości na prawdziwe leczenie uzębienia.

Wykonujemy usługi stomatologiczne dla dzieciaków, które obejmują:

 • Lakowanie zębów
 • Wypełnienia dostosowane do dzieci
 • Lapisowanie

Stomatolog dziecięcy zazwyczaj milej zwraca się do młodszych pacjentów, toteż odpowiedni dentysta dla dzieci powinien być selekcjonowany odpowiednio wcześniej.

Wizyta u dentysty – podsumowanie

Warto korzystać z profesjonalnych klinik oferujących bogatą listę możliwości oraz zatrudniających wykwalifikowanych pracowników. W stomatologii nie trzeba dużo, aby narobić krzywdy. Wybierz stomatologa z odpowiednim doświadczeniem.

4 thoughts on “Wizyta u stomatologa – nie taka straszna jak ją malują!

 1. Michał

  Teraz dentyści mają tak dobre znieczulenia, że nie ma sie czego bać od dawna.

  Reply
 2. Agnieszka

  Z dziecmi to powinno sie chodzic nawet kontrolnie do dentysty zeby sie przyzwyczajaly do wizyt zamiast je straszyc.

  Reply
 3. raziel

  W jakim czasie od zniknięcia opryszczki mozna sie bezpiecznie udać do dentysty?

  Reply
 4. biedronka

  Ale leczenia kanałowego u stomatologa to nadal nie życze nikomu 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

95 − = 91