Leczenie blizn – laser

Leczenie blizn – laser
5 (100%) 39 głosy

Przyczyny powstawania blizn są różne. Mogą to być zabiegi operacyjne, trądzik, poparzenia czy wypadek. Blizny na twarzy jest najtrudniej usunąć. Potrafią być przyczyną odrzucenia oraz prześmiewczych uwag. Blizny na ciele łatwiej jest zakryć, jednak często powodują dyskomfort.

Usuwanie blizn jest długotrwałym i bolesnym procesem. Jednak medycyna estetyczna posiada narzędzia, które są w stanie przyspieszyć leczenie blizn i zmniejszyć dyskomfort z tym związany.

 

Leczenie blizn. Jak usunąc blizny?

Leczenie można rozpocząć po wygojeniu się rany (z reguły około miesiąca).

Sposób leczenia śladów po uszkodzeniach skóry jest uzależniony od rodzaju i wielkości blizny. Do płytkich i świeżych zmian stosuje się zazwyczaj kremy i maści, głębsze zmiany potrzebują bardziej zaawansowanych zabiegów, np. usuwanie blizn laserem.

 

Usuwanie blizn laserem.

Najskuteczniejszą i najszybszą metodą jest laserowe usuwanie blizn. Są to zabiegi dość bolesne, jednak dzięki nowoczesnym urządzeniom, dyskomfort zmniejszony jest do minimum, a efekty widoczne są już po kilku zabiegach.


Blizny na twarzy oraz innych wrażliwych miejscach.

Twarz jest bardzo wrażliwym miejscem, dlatego usuwanie blizn jest utrudnione ze względu na występujący nasilony ból podczas zabiegów laserowych. Aby zmniejszyć odczuwanie bólu wywołane działaniem lasera, skórę smaruje się preparatem znieczulającym oraz chłodzi zimnym powietrzem.

Laserowe usuwanie blizn – dostępne zabiegi na usuwanie blizn

Laser Palomar Emerge

Pobudza procesy przebudowy skóry. Wspomaga wytwarzanie fibroblastów, powodując regeneracją włókien kolagenu i elastyny.

Laser Harmony XL pro NIR

Podnosi emperaturę skóry. Powoduje to koagulację tkani bliznowatej oraz produkcję kolagenu.


Pollogen Legend – Maximus i Surgen

Pollogen Legend Maximus wykorzystuje fale radiowe. Wnikają one w tkanki i podgrzewają je do 60°C, powodując lepsze ukrwienie skóry. Efektem jest ujędrnienie skóry i zmniejszenie blizn.
Pollogen Legend
Surgen wykorzystuje wysoką temperaturę oraz impulsy elektrycznyne. Regenerują one włókna kolagenowe i elastynowe oraz zwiększają produkcję kwasu hialuronowego.


Geneo+
Geneo+ wykorzystuje
działanie kosmetyku (ampułka z serum) oraz naturalnych zdolności regeneracyjnych organizmu. Po nałożeniu serum, skóra poddawana jest działaniu CO2. W obszar zabiegu napływa krew bogata w tlenwzmacniając działanie serum oraz poprawiając produkcję włókien elastyny i kolagenu.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak usunąć blizny. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który zaproponuje odpowiednie leczenie dostosowane do rodzaju i wielkości blizny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 78 = 86