Krem na rozstępy – Lista składników gwarantujących sukces

Krem na rozstępy – Lista składników gwarantujących sukces
5 (100%) 2 głosy

Czy kremy na rozstępy działają?

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, należy zdać sobie sprawę, że rozstępy to właściwie to samo, co blizna. Choć mechanizm ich powstawania znacznie się różni, rozstępy powstają jako skutek próby zagojenia skóry. Może to wydawać się dziwne, bo niby w jaki sposób może powstać blizna, skoro nie ma rany? No własnie… otóż, może. Rozstępy powstają w sytuacji, gdy zwyczajnie brakuje tkanki łącznej na pokrycie naszego ciała. Oczywiście, kolagenowe włókna zawarte w skórze mogą się do pewnego momentu się rozciągać, lecz gdy następuje nagły wzrost masy ciała czy ciąża, skóra powinna rozciągnąć się w tempie o wiele szybszym niż normalnie. Nie zawsze jest to jednak, możliwe. Wraz z wiekiem maleją możliwości regeneracyjne skóry, a narzucone tempo rozwoju jest dość znaczne. Niejdenokrotnie okazuje się też, że organizmowi zwyczajnie brakuje składników budulcowych czy związków mineralnych mających wpływ na procesy naprawcze zachodzące w ciele.

Kremy na rozstępy działają, ale tylko w granicach możliwości regeneracyjnych organizmu. Najlepiej sprawdzają się na etapie powstawania czerwonej pręgi, gdzie kolor świadczy o toczącym się procesie zapalnym. W momencie, gdy zapalenie zniknie, rozpocznie się etap wytwarzania nowej skóry… Tylko że nowej, niekoniecznie znaczy, że lepszej. Na ogół skóra, która powstaje w trybie ekspressowym nie jest doskonała. Włókna kolagenowe nie zdążą się jeszcze wykształcić, a komórki tkanki łącznej już będą wytwarzane. Struktura takiej skóry będzie dość chaotyczna, a siateczka komórek skóry będzie na tyle nieprawidłowa, że nawet nie będzie przypominać standardowego rusztowania dla komórek.

Dobry olejek na rozstępy pomoże, ale tylko wtedy, gdy zostanie użyty w odpowiedniej chwili. Nie da się ukryć, że utrwalona już blizna jest bardzo trudna do usunięcia. Nie da się zmienić struktury istniejącej już skóry. To tak, jakby próbować ją przebudować za pomocą aptecznych specyfików. Krem na rozstępy może jedynie wspomóc proces eliminowania blizny. Z biegiem czasu krem sprawi, że blizna będzie mniej widoczna, gładka, blada, ale nigdy cudownie nie sprawi, że ta zniknie. Krem najlepiej jest stosować na etapie zapalnym, kiedy można jeszcze wspomóc procesy gojenia i dostarczyć skórze materiałów budulcowych. Wtedy, owszem, może nie zostać nawet ślad.

Jakie składniki na rozstępy działają?

 • składniki regenerujące skórę – niezwykle istotne jest to, by wspomagały odnowę kolagenu i elastyny, gdyż to właśnie z nich, tworzone jest rusztowanie dla komórek skóry.
 • substancje zatrzymujące wodę w skórze – przesuszona sucha ma tendencje do pękania, krwawienia, łuszczenia się. Potrzebne jest tutaj coś, co załagodzi, ukoi i nawilży tkankę. Rewelacyjnie sprawdza się mocznik, pantenol, alantoina.
 • substancje bakteriobójcze – zapobiegają powstawaniu stanu zapalnego, gdyż wszystkie patogeny działają jak magnes na komórki ukladu immunologicznego, które własnie tu wzmagając proces rozpuszczania prawidłowej tkanki, sprzyjają bliznowaceniu.
 • antyoksydanty – zapobiegają powstawaniu mutacjom DNA i uszkadzaniu struktur bloniastych komórek. Dzięki temu komórki zachowują turgor, są pełne, nie pozwalają na ucieczkę wody do niżej położonych warstw.
 • składniki nawilżające – zapewniają optymalne środowisko do powstania prawidłowych komórek
 • składniki uszczelniające naczynia – przez szczelne naczynia komórki układu immunologicznego nie mają prawa przedostawać się do skóry właściwej. Tym samym procesy zapalne zostają zaniechane, a blizna nie będzie miała możliwości się utworzyć.
 • witaminy – odżywiają skórę, pomagają fibroblastom (komórkom macierzystym skóry) w produkcji komórek budulcowych tkanki łącznej.
 • składniki ujędrniające i uelastyczniające skórę– sprawiają, że skóra jest mocna i nie pęka

Każdy krem na rostępy powinien być naturalny, pozbawiony substancji antyzbrylających i konserwujących. To co stworzyła natura jest czyste, zachowuje idealne proporcje, ma właściwości kojące i dzielnie stawia czoło wszelakim kaprysom losu – nie tylko w przyrodzie, ale i w naszym organizmie.

Jaki krem wybrać?

strialys krem na rozstępyJednym z najlepszych rynkowo specyfików jest krem „Strialys”. Zawiera:

 • wyciąg z bluszczu – bogaty we flawony i flawonoidy, które są antyoksydantami i poprawiają wchłanianie substancji odzywczych.
 • ekstrakt z bylicy z bożego drzewka – w znaczny sposób wzmacnia i tonizuje skórę
 • proteiny jedwabiu – są antyoksydantami, wyłapują wolne rodniki, wzmacniają skórę
 • kofeina – usuwa toksyny z tkanek
 • alantoina i pantenol – łagodzą, nawilżają, uniemożliwiają uciekanie wody
 • dipalmitynian hydroksyproliny – jeden z kluczowych składników kolagenu i elastyny, bez których, skóa zostanie pozbawiona swoich podstawowych właściwości.

Każdy krem na rozstępy na piersiach, udach czy brzuchu powinien być naturalny, bogaty w witaminy i antyoksydanty. Wyciagi z roślin to skoncentrowany roślinny miąższ. Poszczególne wyciagi należy ze sobą połączyć według pewnej złotej proporcji, tak, by zapewnić komórkom odpowiednie warunki do regeneracji.

Pamiętaj, że to jaki specyfik wybierzesz, zalezy wyłącznie od Ciebie! Możesz wydać pieniądze na nieskuteczne lepidło, albo zainwestować w coś naprawdę wartosciowego. Decyzja zależy wyłącznie od Ciebie!

 

7 thoughts on “Krem na rozstępy – Lista składników gwarantujących sukces

 1. aMozska15

  Nigdy nie słyszałam o tym kremie na rozstępy Strialys. Korzystał ktoś może z niego? Jakie są efekty? Może ktoś coś powiedzieć na ten temat?

  Reply
  1. Kola

   Ja korzystałam. Razem z koleżankami zrobiliśmy taki mały eksperyment. Ja się smarowałam strialys, a moja koleżanka innym kremem na rozstępy i w przypadku strialys efekty są dużo bardziej widoczne 🙂

   Reply
   1. Tazia

    Taa jasne ja w to nie wieżę. Masz jakieś zdjęcia, dowody na to,że ten krem na rozstępy przynosi efekty?

    Reply
 2. Kola

  Pewnie, że mam daj maila to ci wyślę fotki naszych rezultatów:)

  Reply
 3. Kola

  Moim zdaniem lepiej dać troszkę więcej pieniążków niż później chodzi na zabiegi i płacić niewyobrażalne kwoty:)

  Reply
 4. Tazia

  Wow. Chyba musiałaś używać tego kremu zaraz jak rozstępy się pojawiły. No widać, że efekt jest tak z 20% lepszy w przypadku strialys. Hmm, ale czy to warto dawać takie pieniądze za te 20% :D? W sumie.. heh

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 − 81 =