Domowe sposoby na trądzik

Domowe sposoby na trądzik
5 (100%) 1 głosy

Trądzik jest jedną z chorób skóry, która dotyka niemal każdego człowieka. Najczęściej jest to w momencie przechodzenia przez okres dojrzewania, jednak coraz częściej do dermatologów i lekarzy pierwszego kontaktu o pomoc zwracają się dorośli ludzie, których również dotknął problem trądziku. Jak sobie z nim radzić i czy możliwe jest jego wyleczenie, bądź przynajmniej złagodzenie w domowych warunkach? Czy zawsze konieczna jest wizyta u dermatologa?

Wbrew pozorom, leczenie trądziku można przeprowadzić w domowym zaciszu, stosując między innymi naturalne metody naszych babć, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były zdane pod tym względem jedynie na siebie i znajomość otaczającego je świata. Tym samym znacznie lepiej znały pozytywne działanie substancji, które były i w dalszym ciągu są na wyciągnięcie ręki. Jak pozbyć się trądziku w domowych warunkach?

Nie każdy sposób działa tak samo

Na samym początku poradnika należy jednak wspomnieć, że nie każdy sposób zadziała u każdego – nasze organizmy są bardzo indywidualne i sposób działania określonych substancji na nasze ciało, a tym samym na trądzik, może być różny. Wypróbujmy kilka sposobów i znajdźmy ten najodpowiedniejszy do naszego ciała, który nie tylko szybko leczy trądzik, ale również zapobiega jego ponownemu powstawaniu. Jakie są domowe sposoby na trądzik, niezależnie od jego fazy rozwoju (zaskórniki, grudki i krostki oraz guzki)?

Sposoby spożywcze na trądzik

Na liście domowych sposobów na trądzik górują produkty spożywcze, takie jak truskawki, miód, czy drożdże. Skupmy się teraz na każdym z nich

Truskawki

Truskawki są co prawda owocem sezonowym, to jednak w szczycie sezonu możemy kupić ich cały kilogram nawet poniżej dwóch złotych za kilogram. Czyni to zatem z truskawek jeden z najtańszych sposobów na walkę z trądzikiem – wystarczy wycisnąć z nich sok (np. przy pomocy sokowirówki czy po prostu ugnieść je), a następnie nałożyć na miejsca z trądzikiem. Przemywanie twarzy sokiem z truskawek stosować należy przynajmniej dwa razy dziennie.

Miód

Miód to jeden z najstarszych, znanych człowiekowi produktów – jego pozytywne właściwości znane są od wielu lat również w przypadku leczenia trądziku. Tak jak w przypadku truskawek, wystarczy jego nałożenie na powierzchnię skóry, a następnie spłukanie wodą. Należy stosować maseczkę z miodu przynajmniej dwa razy dziennie, gdyż tylko w ten sposób będziemy mogli zaobserwować jego antybakteryjne działanie i nawilżenie skóry.

Drożdże

Kolejny domowy sposób na trądzik to drożdże, przede wszystkim jednak drożdże piwowarskie, a nie spożywcze. Te pierwsze bogate są w wiele witamin, między innymi z gruby B, E, D i H. Stosowanie maseczki z drożdży, którą otrzymujemy poprzez wymieszanie drożdży z mlekiem i nałożenie papki na powierzchnię skóry, jest jednym z najlepszych sposobów na trądzik. Pamiętać należy jednak o tym, że jest to sposób dość brudzący i wymagający trzymania maseczki na twarzy przynajmniej przez 15 minut – warto robić to np. w łazience, gdzie ryzyko pobrudzenia czegokolwiek jest niewielkie.

One thought on “Domowe sposoby na trądzik

  1. czytelnik

    Domowe sposoby na trądzik zawsze mówią o tym jak usuwać pryszcze, ale jeszcze nikt nie pokazał w jaki sposób robić tak, żeby się nie pojawiały. Słyszałem ostatnio, że duże ilości witaminy C potrafią unormować wyskakiwanie pryszczy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 85 = 91