Depilacja – Klasycznie czy nowocześnie (depilacja laserowa)?

Depilacja – Klasycznie czy nowocześnie (depilacja laserowa)?
4.9 (98.89%) 18 głosy

Z perspektywy osoby, która wykonuje zabiegi polegające na depilacji ciała, sprawa wyboru najlepszej dla siebie usługi nie jest szczególnie skomplikowana. Zwłaszcza, że całość wyboru opiera się na kilku bazowych elementach, które determinują to, w którą stronę powinno się pójść. Postaram się w tym miejscu pokrótce opowiedzieć o wszelkich plusach i minusach najróżniejszych technik depilacji ciała. Zacznę oczywiście od najbardziej popularnych, by następnie przejść do takich mniej znanych, ale bardzo skutecznie rozpychających się na rynku.


Klasycznie – depilacja woskiem

Każdy na pewno zna najpopularniejszy sposób golenia ciała, jakim jest najzwyklejsza maszynka. Ten prosty przedmiot nadaje się doskonale do codziennej pielęgnacji ciała, czy to da mężczyzn na twarzy, czy dla kobiet do golenia nóg. Rzecz jasna mówię tutaj o maszynkach, które są dostosowane do człowieka, to znaczy nie powodują podrażnień, a korzystanie z nich nie wiąże się z jakimiś bardzo złymi konsekwencjami. Jeżeli ktoś nie potrzebuje szczególnie jakieś bardziej zaawansowanej interwencji w tym zakresie, to taka forma działania w zupełności mu wystarczy. Nie musi od razu sięgać po laserową depilację, o której wspomnę w dalszej części swojej wypowiedzi. Należy pamiętać, że do klasycznych przyrządów dobrze jest dobrać sobie również jakiś krem, który pomoże utrzymać w prawidłowym stanie gospodarkę naszej skóry. Na rynku zaczęły się również pojawiać najróżniejsze środki typu plastrów służących do depilacji. Ich skuteczność jest różna, ale można zawsze spróbować ich na sobie i na bazie własnego doświadczenia podjąć ostateczną decyzję.

Niestandardowo  – depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest środkiem, przy pomocy którego można dokonać bardzo niesamowitych rzeczy ze swoim ciałem. Pozwala na długoterminowe pozbycie się włosów z miejsca, z którego sobie dany klient będzie życzył. Jest to zupełnie inny sposób walki o pożądany przez siebie wygląd, ale na pewno dużo skuteczniejszy niż wspomniane wcześniej klasyczne formy. Jest jednak równocześnie obwarowany tym, że podejmując się takiej formy działania, trzeba być w stu procentach przekonanym o tym, że się tego chce. Spośród najróżniejszych metod najbardziej obecnie godnym polecenia jest laser vectus – czyli depilacja laserowa, który jest bodaj najbardziej chwalonym obecnie sposobem usuwania owłosienia. Sprawia to jego niebywała precyzja oraz to, że każdy zabieg jest bezbolesny oraz bardzo krótki. Technika ta była rozwijana w różnych krajach, a teraz dotarła również do Polski.

Czytaj też: http://portaldermatologiczny.pl/choroby-dermatologiczne/zapalenie-mieszkow-wlosowych/

Jako osoba na co dzień zajmująca się tego rodzaju terapiami uważam, że depilacja przy pomocy lasera, zdecydowanie daje najtrwalsze efekty. Dlatego rozważając sposób swojej terapii, trzeba dobrze przemyśleć to, w jakim stopniu jesteśmy zdecydowani na daną rzecz. W przeciwnym wypadku można nadziać się na minę, którą na dodatek sami wcześniej sobie podłożyliśmy.

One thought on “Depilacja – Klasycznie czy nowocześnie (depilacja laserowa)?

  1. Natalia

    Zapalenie mieszków włosowych jest już przeszłością w przypadku depilacji. Owszem, pojawiało się, ale w przypadku gdy robiło się to bardzo inwazyjnie – plastrami lub woskiem. A depilacja laserowa to już całkiem inna bajka. W tym przypadku nie ma tak wielkiego bólu i przede wszystkim podrażnienia skory, co powodowało kłopoty dermatologiczne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + = 21