Zastrzyki na rwę kulszową

Zastrzyki na rwę kulszową
4.5 (89.05%) 243 głosy

Rwa kulszowa to schorzenie, które wywołuje dolegliwości utrudniające normalne funkcjonowanie. Ból, a niekiedy także zaburzenia czucia czy problemy z wypróżnianiem, związane z rwą kulszową, wymagają zastosowania odpowiednich środków leczenia. Wśród nich warto jest wyróżnić zastrzyki na rwę kulszową. Są one najbardziej skuteczną metodą leczenia.

Dlaczego zastrzyki na rwę kulszową są tak skuteczne?

Wysoka skuteczność zastrzyków na rwę kulszową wynika z faktu, iż są one aplikowane do organizmu w sposób bezpośredni (domięśniowy). W ten sposób znacznie bardziej precyzyjnie zgromadzone w nich substancje leczące docierają do źródła problemu, niż np. tabletki. Jeszcze wyższą skuteczność w leczeniu objawów rwy kulszowej posiadają zastrzyki nadtwardówkowe. Są one aplikowane w bezpośrednie okolice korzenia nerwowego, dzięki czemu przynoszą one znacznie szybszą poprawę samopoczucia.

Jak przepisywane są zastrzyki na rwę kulszową?

Jeśli chodzi o zastrzyki rwa kulszowa jest leczona w ten sposób seriami. Lekarz prowadzący przepisuje osobie cierpiącej na rwę kulszową określoną serię zastrzyków. Jest to seria około 10 zastrzyków, po której, w zależności od tego czy objawy rwy kulszowej się zmniejszyły czy nie, lekarz przepisuje kolejną serię zastrzyków lub stosuje alternatywne metody leczenia.

Wpływ zastrzyków na rwę kulszową na funkcjonowanie organizmu

Stosowanie zastrzyków na rwę kulszową może przy ich zbyt dużej częstotliwości mieć pewne skutki uboczne. Zawarte w zastrzykach leki na rwę kulszową mogą bowiem w nadmierny sposób obciążać żołądek oraz wątrobę. W przypadku wystąpienia dolegliwości wątroby lub żołądka warto jest skorzystać z alternatywnych metod leczenia.

Inne metody leczenia rwy kulszowej

W przypadku takiego schorzenia, jak rwa kulszowa zastrzyki są najlepszym rozwiązaniem. Z powodzeniem można je jednak zastąpić tabletkami, maściami chłodzącymi oraz rozgrzewającymi, a także suplementami diety, zawierającymi witaminę B. Istnieje oprócz tego szereg domowych sposobów radzenia sobie z dolegliwościami związanymi z rwą kulszową. Chodzi tutaj m.in. o przyjmowanie odpowiedniej pozycji do wypoczynku (leżenie na boku, na stronie niebolącej, ze zgiętymi kolanami), korzystanie z termoforu w bolącym miejscu, korzystanie z usług masażysty (należy tutaj zwrócić uwagę na to czy taki masażysta prosi o zdjęcie RTG – jeśli tak, to jest on godzien zaufania). Gdy alternatywne sposoby leczenia rwy kulszowej nie są w stanie pomóc, konieczne jest skorzystanie z leczenia operacyjnego.

Leczenie operacyjne wskazane jest w przypadku, w którym ucisk na nerw kulszowy jest tak duży, że następuje osłabienie czucia w kończynach lub też pojawiają się problemy z oddawaniem stolca i moczu. Zabieg, który wykonuje się w toku leczenia operacyjnego, nazywany jest dysektomią. W trakcie takiego zabiegu usuwana jest część dysku, która powoduje ucisk na nerw kulszowy. Po takim zabiegu wymagana jest odpowiednia rehabilitacja, by doprowadzić organizm do normalnego funkcjonowania pod względem ruchowym.

8 thoughts on “Zastrzyki na rwę kulszową

  1. słomka

    Najgorsze jest to, że jak pojawia się rwa kulszowa zastrzyki są tak bolesne, że praktycznie nie da się wytrzymać. Ale lepiej je wziąć niż nie, bo przecież dzięki nim atak rwy kulszowej na pewno nie będzie tak bardzo zaawansowany i nie pozwoli na normalne funkcjonowanie.

    Reply
  2. Witek

    Zależy z czego, bo najbardziej bolesne są zastrzyki na rwę kulszową z witaminy B12. To jest ból nie do wytrzymania, samo nakłucie igłą to nic przy tym jak czuje się człowiek w trakcie tłoczenia i po nim. Przecież ledwo chodzić można po takich zastrzykach, więc nie wiem czy przy niewielkich dolegliwościach ze strony rwy kulszowej to jest dobry pomysł żeby takie zastrzyki brać.

    Reply
  3. Szakal

    Zastrzyki witaminy b12 to jest ból chyba zartujecie ja wieku 26 lat miałem trzy przepukliny odcinka lędźwiowego 16mm sekwestr i 7mm i 5mm to jest ból nie do opisania który przez 6 miesięcy nie dawał mi żyć miałem już skierowanie na operację jednak dużo pomogła mi fizykoterapia oraz doktorzy Paluch owie z Opola. Ból z witaminy b12 a dokładniej mówiąc z miligama n jest zerowy przy tym co przechodzilem więc nie piszcie bzdur że to boli bardzo bo to jest pikuś.

    Reply
    1. Keira Ł.

      zgadzam się z Szakalem. te zastrzyki są może jak ukłucie pszczoły ale przecież zaraz to mija, ale z bólem przepuklin i wypuklin itd nieporównywalne to jest. mam ten sam problem: rwa kluszowa, od 17r.ż chodzę na różne rehabilitacje na odc lędźwiowy, po rezonansie lekarze mówią:”to jest kręgosłup 60-latki!” a podpowiem, że mam lat 27….. nie ma mądrych. ćwiczenia, dieta, leki, rehabilka a i tak dalej to samo…

      Reply
  4. Domi

    Ja też mam 27 lat. Od 20 roku życia cierpię na bóle lędźwiowe i nogi, nie miałam wtedy pojęcia że to od kręgosłupa rwie noga, lekarze też nie bo wiele miesięcy szukali przyczyny…. Po kilku latach „zaleczyłam” rwę fizjoterapią i akupunkturą. Jednak w tym roku bóle piersiowego i szyi obudziły rwę kulszową i umieram z bólu. Podpowiedzcie czy operacji mogę żałować? Już siedem lat z tym żyje i nie zapowiada się na lepsze… Mam hashimoto i ono ponoć potęguje ból. Jutro idę prosić o jakieś zastrzyki.

    Reply
    1. Janek Wawer

      W każdej przychodni zrobią ci zastrzyk na rwę kulszową. Ale wcześniej musi go przepisać lekarz. Nie kupisz bez recepty, a nawet jak załatwisz w jakiś sposób, to nie ma co próbować, bo się może okazać, że to wcale nie był dobry pomysł na leczenie rwy. Zawsze niech lekarz decyduje.

      Reply
  5. as

    o jakich zastrzykach tu mowa że są bolesne ? B12 lub miligama ? 5 cm wstrzykuję w ciągu 2 sekund zero bulu ? co was boli ?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 + = 44