Wypadanie włosów i problemy z włosami

Wypadanie włosów i problemy z włosami
5 (100%) 3 głosy

Ludzkie piękno jest wartością, której nie da się przecenić, obojętnie czy mówimy tu o fizycznej urodzie, dobremu samopoczuciu, bądź wewnętrznym pięknie. Piękno, to piękno. Żaden człowiek zdolny do kognitywnych zachowań i analizy sytuacji nie chciałby zostać pozbawionym tego atrybutu. Wszyscy, niezależnie od płci, rasy, wyznawanej religii, zamożności, czy poglądów polityczno-społecznych łakną cieszyć się wyśmienitym zdrowiem. Nie podlega dyskusji fakt, iż pewne elementy naszej egzystencji są ważniejsze od innych. Dobrym przykładem jest tu jakość zdrowia poszczególnych z nas. Są pewne dysfunkcje zdrowotne i choroby, które potrafią paskudnie zepsuć nam standardy życiowe. Pomimo to, pewne schorzenia, które napotykamy na naszej drodze są również kłopotliwe, nawet jeśli potencjalnie nie zagrażają naszemu życiu.

Weźmy tu pod ocenę chociażby nawet nasze włosy. Choć panowie w przytłaczającej większości nie przywiązują może wielkiej wagi do znikomych, lub też całkiem zaawansowanych recesji linii włosów na swojej głowie, o tyle panie już inaczej patrzą na tę kwestię. Nie chodzi tutaj o kierowanie się i krzewienie pewnych mało przekonywujących stereotypów, lecz podkreślenie faktu, iż panowie okazują się być bardziej odporni na częściowy zanik swego owłosienia. Niektórzy mogą nawet pokusić się o stwierdzenie, że lekka łysina dodaje im męskości i wewnętrznego uroku. Niektórzy panowie są jednak dalecy od tak daleko idącego zadowolenia, gdyż uważają, że postępujący wiek i co często jest z nim bezpośrednio sprzężone, progresywna utrata włosów, tylko uwypuklają utraconą młodość, kiedy bujna czupryna pokrywała głowę.

Czytaj również: http://poradnikzdrowia.net/wypadanie-wlosow-przyczyny/

Nie zmienia to faktu, że panie są zdecydowanie bardziej „sensitive” w kwestii swojej fryzury. I choć widoczne łysienie jest w przypadku kobiet znacznie rzadziej występujący zjawiskiem, to jednak gdy już wystąpi, potrafi się dać we znaki. Objawem, który może zwiastować predyspozycje genetyczne do niepożądanej utraty włosów przez panie może okazać się rozwarstwianie włosów.

W pierwszej fazie, kobiety mogą postrzegać rozdwajające się końcówki włosów, jako brak składników mineralnych w swoim organizmie, bądź też nieodpowiednią pielęgnację skóry głowy. Niestety, nie zawsze jest to rzeczywisty powód. W przypadku, gdy zaczynamy mieć podejrzenia, że nasze kłopoty związane z jakością, lub też ilością włosów niekoniecznie muszą być rezultatem nienależytej troski o nasze owłosienie, należałoby skonsultować swoje obawy z lekarzem trychologiem. Trycholog – dermatolog to specjalista, którego diagnoza w przytłaczającej większości przypadków powinna dostarczyć nam adekwatnych odpowiedzi co do przyczyny zaburzeń stanu naszych włosów. Trichoskopia oraz trichigram, to dwie coraz to bardziej popularne metody badawcze, które zyskują olbrzymią rzeszę zwolenników. Pozwalają na skrupulatną, metodyczną ocenę owłosienia i jego kondycji, oraz pomagają dojść do prawdy, co tak naprawdę wywołuje uciążliwy problem.

Leczenie się na własną rękę jest przyzwoitym pomysłem, lecz często pomoc fachowego eksperta w danej materii powinna oszczędzić nam bólu i rozczarowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 9 = 1