Każdy moment w życiu jest dobry na rozpoczęcie zabiegów odmładzania twarzy, dekoltu i dłoni za pomocą lasera. Niemniej jednak trzeba wiedzieć, jak odmłodzić twarz. Używanie laserów w medycynie estetycznej sprowadza się do tego, że najpierw uszkadza się fragment skóry w kontrolowany sposób, aby wymusić proces regeneracji tego miejsca.
Wszystkie zabiegi odmładzające na twarz rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego na skórę, aby zapewnić komfort. Warto mieś świadomość, że odmładzanie twarzy w ten sposób, przynosi najlepsze rezultaty. W czasie tego zabiegu światło laserowe wnika głęboko w skórę i jest absorbowane przez wodę zawartą w komórkach. W wyniku reakcji fototermicznej woda gwałtownie się nagrzewa w tkance, a następnie jest odparowywana, przez co wydziela ciepło, które uszkadza komórki. Podczas zabiegu następuje złuszczanie skóry. W praktyce oznacza to krótszy czas gojenia. Jednocześnie rozpoczynają się procesy naprawcze, które powodują powstawanie nowego kolagenu. Najważniejsze jest to, że laserowe odmładzanie twarzy nie uszkadza całej skóry, ale tworzy w niej małe uszkodzenia otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. Przyspiesza to regenerację uszkodzonych miejsc. Istotą takiego leczenia jest stymulacja reprodukcji kolagenu. Kolagen jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za elastyczność naszej skóry.
Silne ogrzewanie stymuluje produkcję tych ważnych białek. Po zabiegu twarz jest czerwona i opuchnięta. Możesz także odczuwać delikatny ból i dyskomfort. Lasery stymulują odnowę skóry właściwej, co sprawia, że staje się ona jędrniejsza, napięta, bardziej elastyczna i odświeżona. Laser jest najskuteczniejszym narzędziem odmładzającym, które może zaoferować kobietom współczesne medycyna estetyczna. Zabiegi laserowe są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Niemniej jednak odmłodzenie twarzy może nieść pewne drobne powikłania, które teoretycznie mogą się wydarzyć.