Czy odchudzanie wpływa korzystnie na usuwanie cellulitu?

Czy odchudzanie wpływa korzystnie na usuwanie cellulitu?
5 (100%) 5 głosy

Jednym z rodzajów powszechnie występującego defektu kosmetycznego jest cellulit tłuszczowy. Patomechanizm jego powstawania został w pełni poznany i opiera się na nadmiernym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej. Zostaje ona wraz z upływem czasu otaczana przez wodę i toksyny, co powoduje wytrącanie się charakterystycznych grudek wyczuwalnych na powierzchni skóry, jako nierówności i pofałdowania. Istnieje jednak jeszcze jeden rodzaj skórki pomarańczowej, a mianowicie cellulit wodny, który pojawia się w wyniku upośledzonego przepływu w obrębie naczyń chłonnych. Zbyt wolne usuwanie wody i toksyn przez układ limfatyczny powoduje, że cząsteczki gromadzą się wokół adipocytów i wytwarzają grudki tłuszczowo-wodne. Ciężko jednak na pierwszy rzut oka ocenić z jakim typem cellulitu mamy do czynienia. Zwłaszcza, że oba rodzaje przenikają się wzajemnie. Dla przykładu w cellulicie tłuszczowym z czasem dochodzi do uciskania naczyń limfatycznych przez grudki i nadmiernie rozwinięte adipocyty, co doprowadza do upośledzonego krążenia limfatycznego.

Medycyna dzięki poznaniu dokładnego mechanizmu powstawania opisanego defektu kosmetycznego doskonale wie jak zwalczyć cellulit niezależnie z jakim rodzajem ma do czynienia.

Likwidacja cellulitu, a redukcja masy ciała

Vialise

Serum na cellulit

Niewątpliwie bardzo korzystne efekty w zwalczaniu cellulitu przynosi obniżenie masy ciała i zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej. Może to doprowadzać do poprawy przepływu krwi i limfy w tkance podskórnej, co przyczynia się do szybszego odprowadzania wody i toksyn.

Obniżenie masy ciała najlepsze efekty daje w cellulicie tłuszczowym, gdzie nadmiernie wypełnione adipocyty stanowią główny problem defektu kosmetycznego.

Należy jednak racjonalnie podchodzić do metod odchudzania, gdyż zbyt szybka redukcja tkanki tłuszczowej może przyczynić się do spadku elastyczności skóry i jej zwisania. Bardzo dobre efekty przynosi odpowiednio dobrana dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Obniżenie BMI wpływa korzystnie również w typie wodnym skórki pomarańczowej, gdzie stosując dodatkowo zabiegi kosmetyczne na cellulit, możliwe jest szybkie i trwałe osiągnięcie efektu gładkiej skóry. Dodatkowo należy nadmienić, że odpowiednia dieta poprawia odżywienie tkanki, natomiast wysiłek fizyczny zwiększa szybkość przepływu krwi, co wzmaga usuwanie toksyn i wody z tkanki podskórnej – więcej o tym tutaj: http://zwalczamy-cellulit.pl/jak-wybrac-topowy-krem-na-cellulit-ranking/.

Profesjonalne metody usuwania cellulitu

Stosując aktywność fizyczną, dietę oraz inne domowe metody na walkę z cellulitem (tj. zabieg Icoone) niejednokrotnie nie jest możliwe osiągnięcie upragnionego efektu. Dotyczy to najczęściej przewlekłej i bardzo dobrze rozwiniętej skórki pomarańczowej, która widoczna pozostaje na skórze niezależnie od ułożenia ciała. Wówczas najlepsze efekty można osiągnąć stosując zabiegi na cellulit w połączeniu z dietą i odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi. Ważna jest wielowymiarowość takiego sposobu leczenia. Wysiłek poprawia ukrwienie i wraz z dietą zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, zalegającej pod skórą. Skuteczne zabiegi na cellulit natomiast wpływają na mechaniczne rozbijanie grudek wodno-tłuszczowych i usprawniają przepływ w układzie limfatycznym, co umożliwia szybkie odprowadzanie zbędnych cząsteczek z tkanki.

UMÓW SIĘ na zabiegi na cellulit w Gdyni.


Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

3 thoughts on “Czy odchudzanie wpływa korzystnie na usuwanie cellulitu?

 1. Xanthi

  „Obniżenie BMI wpływa korzystnie również w typie wodnym skórki pomarańczowej, gdzie stosując dodatkowo zabiegi kosmetyczne na cellulit, możliwe jest szybkie i trwałe osiągnięcie efektu gładkiej skóry.”

  Oj zdecydowanie, osoby szczupłe mają większą szansę na pozbycie się cellulitu, powinniśmy o tym pamiętać.
  Dlatego warto jest zrzucić te nadprogramowe kg i potem zająć się zwalczaniem cellulitu.
  🙂

  Reply
  1. Asia Post author

   No cóż, życie.
   U kobiet grubszych niestety ten cellulit jest bardzo widoczny :/

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

46 + = 49