Modelowanie sylwetki

Oceń artykuł

Zabiegi mające na celu modelowanie sylwetki mylnie uznawane są za te odchudzające. Fakt, iż najczęściej ich zadaniem jest niwelowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale podstawowym efektem ma być uzyskanie odpowiednich proporcji poszczególnych partii ciała celem zamaskowania niedoskonałości figury. Właśnie dlatego modelować sylwetkę mogą nie tylko osoby z nadwagą czy borykające się z otyłością, ale również te szczupłe, które chcą uzyskać idealną figurę, uwydatniając największe atuty swojego ciała.

Okazuje się, że jeszcze do niedawna uzyskanie idealnej sylwetki możliwe było tylko dzięki wiedzy i doświadczeniu chirurgów plastycznych, którzy wykonywali inwazyjne operacje plastyczne przy użyciu skalpela. Pamiętajmy, że żadne ćwiczenia ani dieta nie umożliwia uzyskanie odpowiednich proporcji poszczególnych partii ciała. Oczywiście, można pracować nad poszczególnymi częściami sylwetki natomiast nie zawsze mamy wpływ na ich ukształtowanie. Dzisiaj na szczęście nie trzeba już poddawać się inwazyjnym operacjom chirurgicznym bowiem modelowanie sylwetki może odbywać się przy realizacji w pełni bezpiecznych technik, to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna zrewolucjonizowała pod tym względem rynek. Postęp technologiczny sprawił, iż możliwym stało się wynalezienie sposobów, które w pełni skutecznie a przy tym całkowicie nieinwazyjnie pozwalają zadbać o własne ciało bez ryzyka jakichkolwiek powikłań.

Zabiegi modelujące sylwetkę – Modelowanie sylwetki w pigułce

Zdaniem lekarzy, którzy zajmują się wykonywaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, można wśród nich wybierać takie, które skutecznie wpływać będą nie tylko na całą sylwetkę, ale również wybrane partie ciała. Do najpopularniejszych zaliczają się:

  • Laseroterapia. To najnowsze osiągnięcie medycyny nieinwazyjnej. Laser Harmony XL NIR, Cellu M6® Integral Lift (Mobilift® M6), Cellu M6® Integral Ergodrive, Pollogen LEGEND™ VoluDerm™ HE (Surgen), Pollogen LEGEND™ TriLipo® (Maximus) czy też Adivive™ wydziela wiązki światła o odpowiedniej temperaturze, które wnikają w głąb skóry i rozbijają tkankę tłuszczową na drobne cząsteczki. W efekcie ta zostaje całkowicie zniwelowana. Aby zabiegi były skuteczne należy wykonywać je seriami, w równych odstępach czasu.
  • Karboksyterapia. To terapia dwutlenkiem węgla – związek ten dostarczany jest podskórnie w odpowiednie partie ciała poprzez ostrzykiwanie. Dzięki temu tkanki zostają stymulowane do naturalnej odbudowy, poprawia się także stan układu krwionośnego.
  • Lipoliza iniekcyjna. To zabieg powodujący redukcję tkanki tłuszczowej, jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnej liposukcji. Polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu, którego zadaniem jest niwelowanie komórek tłuszczowych.
  • Nici liftingujące. Zabieg polega na wszczepieniu specjalnych nici pod skórę, które następnie rozpuszczają się i stopniowo stymulują syntezę kolagenu. Ciekawostką jest przy tym fakt, iż zabieg wszczepienia nici nie powoduje powstawania jakichkolwiek blizn, jest w pełni bezpieczny dla pacjentów.

Dziękujemy za pomoc przy artykule:

Modelowanie Sylwetki w Gdańsku - Clinica Cosmetologica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

27 − 19 =