Jakie kosmetyki na trądzik różowaty?

Jakie kosmetyki na trądzik różowaty?
4.4 (87.27%) 11 głosy

Cera z problemami naczyniowymi wymaga właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Objawy choroby łagodzą zwykle kosmetyki na trądzik różowaty, zawierające w swoim składzie substancje przeciwzapalne, nawilżające, oraz regenerujące naskórek i uszczelniające naczynia krwionośne, a jednocześnie nie zatykające porów.

Szczególnie pożądane są produkty zawierające takie składniki, jak: rutyna, witamina C, miłorząb japoński, witamina PP, witamina K, olej z wiesiołka i olej z jojoba, arnika górska, oraz d-pantenol. Warto jednak pamiętać, że kosmetyki te mają przede wszystkim charakter pomocniczy i łagodzący objawy choroby. W ostrej jej fazie konieczne jest zastosowanie substancji leczniczych wewnętrznych oraz zewnętrznych, jak również suplementacji ustnej witamin takich, jak: witamina C, witamina PP, czy witamina K. Dobrym przykładem będzie zestaw naturalnych dermokosmetyków Acnerose dostępnych na stronie producenta www.acnerose.pl.
Kosmetyki, których należy unikać
Istnieje też pewna grupa substancji pielęgnacyjnych, które szczególnie powinny unikać osoby z problemami naczyniowymi. Należą do nich kosmetyki zawierające mydła alkaliczne, alkohol, kamforę, mentol, czy innych olejków eterycznych. Niekorzystny wpływ na skórę osoby z trądzikiem różowatym będą miały też artykuły kosmetyczne o właściwościach wysuszających i przeciwłojotokowych. Niewskazane są również peelingi mechaniczne i zabiegi rozgrzewające skórę.
Pielęgnacja twarzy
Obecnie na rynku jest wiele dermokosmetyków kierowanych do osób z problemami naczyniowymi. Przy wyborze konieczna jest próba ich tolerancji w celu wykluczenia alergii kontaktowej na dany preparat. Niemal każda firma faramaceutyczno – kosmetyczne posiada w swojej ofercie sprzedaży kosmetyki na trądzik różowaty. Proponowane kremy mają łagodzić i zmniejszać zaczerwienienia twarzy. Szczególnie ważna jest ochrona skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Osoby, u których zdiagnozowano trądzik różowaty powinny stosować w celu ochrony twarzy, w okresie nasłonecznienia, kremy z wysokim filtrem SPF (zwykle powyżej 20, a nawet 30 – w zależności od nasilenia zmian skórnych).

One thought on “Jakie kosmetyki na trądzik różowaty?

  1. Olaf

    Przy doborze kremów warto też zwrócić uwagę, aby krem na dzień miał duży filtr UV, a przy tym dobrze nawilżał. Nawilżał a nie natłuszczał, bo to nie działa dobrze na cerę z trądzikiem różowatym.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

51 − = 49