Jak skutecznie pobyć się blizn pooperacyjnych?

Jak skutecznie pobyć się blizn pooperacyjnych?
5 (100%) 4 głosy

W wyniku przebiegu operacji lub głębokich uszkodzeń ciała na naszym ciele pojawić się mogą nieestetyczne blizny, które często stanowią przyczynę kompleksów i chęci zakrywania swojego ciała. W poniższym artykule przedstawione zostaną skuteczne sposoby walki z niniejszym problemem, w tym laserowe usuwanie blizn oraz inne zabiegi medycyny estetycznej.

Usuwanie blizn – domowe sposoby walki z niniejszym problemem

Szpecące blizny pooperacyjne powstają na skutek nieprawidłowego procesu regeneracji tkanek. Niniejszy problem, choć nie przynosi żadnych dolegliwości bólowych, często wpływa na samopoczucie pacjenta.

Maść na blizny pooperacyjne oraz wszelkiego rodzaju kremu i olejki, mimo zapewnień o swojej skuteczności, czeto nie przynoszą nam oczekiwanych efektów. Jak więc raz na zawsze pozbyć się niniejszego problemu?

Usuwanie blizn – rozwiązania medycyny estetycznej

Odpowiedź na powyższe pytanie stanowią innowacyjne zabiegi stosowane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Zarówno usuwanie blizn laserem, jak i nowoczesna terapia GeneO+ przynoszą nam nieoczekiwane efekty już po pierwszych kilku sesjach.

Laser na blizny

Technika laserowego usuwania blizn uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych terapii. Innowacyjne zastosowania wiązki światła umożliwia nam bowiem dotarcie na najgłębszych warstw skóry, w celu zniszczenia nieprawidłowych tkanek i pobudzenia ich do skutecznej regeneracji.

Wśród niniejszych zabiegów możemy wyróżnić:

 • Laser Palomar Emerge – prezentujący imponujące rezultaty oparte o działanie wiązki światła laserowego;
 • laser Harmony XL pro NIR – skutecznie pobudzający włókna kolagenowe przy pomocy światła bliskiego podczerwieni.

Laserowe usuwanie blizn CENA

Cena niniejszych zabiegów wynosi około 150, 00 / 250, 00 złotych.Blizna na policzku.

Do pozostałych skutecznych technik możemy zaliczyć:

 • Zabieg Surgen – wykorzystujący działanie fal radiowych i prądu w celu pobudzenia do regeneracji włókien kolagenowych;
 • Zabieg Maximus – polegający na podgrzaniu skóry, a tym samym pobudzeniu włókien kolagenowych odpowiedzialnych za zminimalizowanie widoczności blizny;
 • Zabieg Dermapen3/Mezopen – wprowadzający w głąb skóry koktajl składników odżywczych;
 • Zabieg Mobilift – odpowiedzialny za regenerację tkanek dzięki zastosowaniu techniki innowacyjnego masażu.

7 thoughts on “Jak skutecznie pobyć się blizn pooperacyjnych?

 1. SiSi00

  Czyli z tego co przeczytałam to reklamy wciskają nam gir i takie kremy na rozstępy nie działają?! ;/ Ech z resztą jak tak teraz patrzę to dlaczego miałby działać.. krem nie jest w stanie wniknąć tak głęboko w skórę. Moją ostatnią deską ratunku jest laserowe usuniecie blizn.

  Reply
 2. SoSnA

  Z tego co słyszałam to karboksyterapia jest skuteczna w przypadku blizn pooperacyjnych.

  Reply
 3. Oliii

  Nie ma opcji aby blizny pooperacyjne zniwelować za pomocą kremów ;dd. Że ludzie jeszcze to łykają to na prawdę się dziwię. Chyba szkoda im kasy na profesjonalny zabieg, ale prawda jest taka, że wydają więcej pieniędzy na kremy niż wydali by na dobry zabieg laserowy 🙂

  Reply
 4. Zulka

  Ja swoje blizny pooperacyjne miałam usuwane w Gdańsku w klinice medycyny estetycznej clinica cosmetologica. Zabieg był wykonany za pomocą Dermapenu 3. Wiadomo, że głęboka blizna zawsze będzie widoczna, ale Dermapen odwalił naprawdę kawał dobrej roboty, ponieważ teraz trzeba się mocno przyjrzeć aby zobaczyć moją bliznę na udzie 😀

  Reply
 5. Tyska28

  Dokładnie laserowe usuwanie blizn jest jedną z najskuteczniejszych metod dostępnych w dziedzinie medycyny estetycznej. Wiadomo u nas kobiet blizny nie wyglądają zbyt dobrze ;/, ale nie narzekałabym gdyby mój mężczyzna miał jakieś blizny 😀 heh

  Reply
 6. Alex1

  Dla niedowiarków jak skuteczna są takie zabiegi na blizny pooperacyjne są udostępniane zdjęcia przed i po zabiegu. Mówią one same za siebie :). Wiadomo, że taki zabieg musi być odpowiednio dobrany do danego przypadku dlatego pierw przed zabiegiem trzeba iść na wizytę i specjalista odpowiednio dobierze ilość serii i urządzenie do naszej zabliźnionej skóry.

  Reply
 7. Eliza231

  To ja jeszcze dodam coś od siebie na temat takich zabiegów laserowych na blizny pooperacyjne. Nikt tutaj nie napisał, że ważne jest aby wybrać gabinet, który ma odpowiednią renomę i ilość pozytywnych opinii klientów:) Gabinet musi być na wysokim poziomie i posiadać nowoczesne urządzania do przeprowadzenia zabiegu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 − = 43