Czas na uporanie się ze zmarszczkami!

Czas na uporanie się ze zmarszczkami!
5 (100%) 1 głosy

W dzisiejszych czasach wygląd odgrywa ogromną rolę w tym, jak jesteśmy postrzegani i odbierani przez innych, ba, może nawet zadecydować o awansie. Jednocześnie stresujący tryb życia, często niezdrowa dieta, brak ruchu nie pomagają w zachowaniu młodości. Z pomocą przychodzą nam jednak najnowsze technologie.

Jakie zabiegi na jakie problemy?

Najczęstszym pytaniem, jakie się pojawia, to jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Zmarszczki wokół oczu to pierwsze oznaki starzenia, jakie pojawiają się na twarzy kobiety. Drobne, tzw. kurze łapki, mogą występować u Pań w wieku zaledwie dwudziestu kilku lat. Jak pokazują badania statystyczne, osoby posiadające zmarszczki wokół oczu są odbierane przez społeczeństwo jako osoby średnio o 5 lat starsze, niż są w rzeczywistości – tego typu efekt starzenia da się wyeliminować w mniejszym, bądź większym stopniu. W momencie, w którym są już one widoczne, najlepiej będzie przejść do bardziej zdecydowanych poczynań. Zabiegi na zmarszczki pod oczami są najefektowniejszym rozwiązaniem i zdecydowanie warto je rozważyć. Pierwszym z nich jest botox. Jest to najczęściej stosowany zabieg na tę okolicę twarzy, służący do szybkiej eliminacji drobnych zmarszczek i bruzd. Aplikuje się go przy pomocy strzykawki. Preparat szybko i widocznie wygładza skórę, wypełnia zmarszczki i rozjaśnia naskórek. Szczególnie zalecany jest dla osób do 40 roku życia, u których pojawiają się typowe zmarszczki mimiczne. Drugą opcją jest kwas hialuronowy, który jest najlepszym preparatem do walki z głębokimi zmarszczkami wokół oczu. Perfekcyjnie radzi sobie również z wypełnianiem tzw. doliny łez. Podaje się go podobnie jak botox, czyli przy pomocy strzykawki. Preparat doskonale wypełnia naskórek, a także poprawia ogólny wygląd skóry, ponieważ kwas hialuronowy usprawnia naturalną produkcję kolagenu. Dzięki temu twarz wygląda młodziej, jest jędrna i promienna.

Innymi problematycznymi bruzdami mogą być tzw. lwie zmarszczki. Częste marszczenie czoła może spowodować, że w pewnym wieku na skórze między brwiami zaczną pojawiać się charakterystyczne bruzdy. Doskonałym sposobem niwelowania lwich zmarszczek jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Ze względu na to, że lwie zmarszczki to zmarszczki mimiczne, w ich usuwaniu pożądane efekty przynoszą te rozwiązania, które pozwalają osłabić siłę skurczu mięśni, a także wygładzić problematyczną okolicę. Tak działa botoks w połączeniu z kwasem hialuronowym.

Trzecim najpopularniejszym rejonem są zmarszczki wokół ust. Możemy również skorzystać z popularnego wypełnienia lub zdecydować się na laser. Usuwanie zmarszczek laserem polega na emitowaniu do głębszych warstw skóry mikrowiązek światła laserowego, które powodują mikrouszkodzenia starych komórek. Uszkodzone planowo komórki otoczone są zdrowymi, które natychmiast zaczynają regenerację. W ten sposób pobudza się procesy naprawcze i regenerację. Intensywne namnażanie zdrowych komórek w głębszych warstwach skóry powoduje likwidację zmarszczek i bruzd, większą sprężystość i elastyczność skóry, a brak uszkodzeń zewnętrznej warstwy naskórka nie wymaga długiego gojenia i rekonwalescencji.

Laserowe usuwanie zmarszczek – cena

Cena waha się w zależności od powierzchni skóry poddawanej zabiegowi i zaczyna się od 150 zł.

Warto pamiętać, że stan skóry wokół oczu, tak samo jak kształt brwi, w dużym stopniu decyduje o tym, czy zostaniemy odebrane, jako osoby zadbane czy raczej niekoniecznie.

9 thoughts on “Czas na uporanie się ze zmarszczkami!

 1. PaulinaBober

  Mam problem ze zmarszczkami na twarzy, próbowałam zlikwidować je za pomącą kremów ale efektów praktycznie brak. Zastanawiam się nad zabiegiem laserowym.

  Reply
  1. Justynka

   Myślę, że to dobry pomysł, laser pozytywnie wpłynie na wygląd skóry. 🙂

   Reply
  2. Mania

   Ja sądzę tak samo, że to jest dobry pomysł na pozbycie się zmarszczek 🙂 pewną metodą jest również lifting

   Reply
 2. Irmina

  Zdecydowałam poddać się zabiegowi laserowemu, mam nadzieje, że spodobają mi się efekty 🙂

  Reply
 3. mizia

  Ja na zmarszczki korzystam z Karboksyterapii i jestem zadowolona z rezultatów.

  Reply
  1. maruda12

   ciężko mi coś powiedzieć na ten temat ponieważ nie mam porównania. Powiedzieć mogę tylko, ze kwas hialuronowy daje bardzo dobre efekty, bo osobiście z niego korzystałam

   Reply
 4. Sara21

  To ile utrzymuje się ten efekt? Chciałabym sama coś zmienić w mojej twarzy, aby nieco ją odmłodzić – operacji się boję, ale na taki laser może bym się zdecydowała

  Reply
  1. samara

   Ja miałam usuwane zmarszczki w Clinica Cosmetologica urządzeniem Pollogen Legend. Widoczność zmarszczek zredukował się o jakieś 35% i efekt utrzymywał się w moim przypadku 8 miesięcy:)

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 1