Rumień – czym jest i jak leczyć?

Rumień – czym jest i jak leczyć?
5 (100%) 3 głosy

Rumień na twarzy to choroba skóry, której nieleczenie z czasem prowadzić może do bardzo poważnych skutków. Poza wątpliwymi efektami estetycznymi, chorzy narażeni są na ból, pieczenie, a nawet łuszczenie się skóry twarzy. Brak odpowiednio dobranego leczenia przez dłuższy czas może skutkować powstawaniem wysypki podobnej do trądzika, a nawet trwałych blizn. Rumień u dorosłych najczęściej powstaje w skutek infekcji wirusowych oraz bakteryjnych.

Jak wygląda rumień?dziewczyna z rumieniem na policzkachdziewczyna z rumieniem na policzkach

Rumień twarzy często mylony jest z rumieńcem. Tego rodzaju pomyłki mogą prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji. Aby tego uniknąć opiszemy teraz dokładniej jak wygląda rumień. Najbardziej charakterystycznym objawem rumienia jest zaczerwienienie twarzy w okolicach policzków, ust oraz boków nosa. Skóra sprawia wrażenie podrażnionej, a na jej powierzchni dobrze widoczne są rozszerzone i popękane naczynka krwionośne, tworzące specyficzne pajęczynki. Rumień na skórze ma typowy dla tej choroby przebieg cykliczny.

Rumień to choroba, która dość łatwo poddaje się leczeniu. W większości przypadków, wystarcza odbyć kilka zabiegów by zaczerwienienia definitywnie ustąpiły. Leczenie powinno przebiegać pod stałym nadzorem personelu medycznego. Stosowanie wszelkiego rodzaju ludowych metod może w najlepszym przypadku być nieskuteczne, w najgorszym prowadzić do skrajnego pogorszenia kondycji skóry, a nawet jej trwałego uszkodzenia. Rumień na policzkach, poza oczywistymi względami estetycznymi, może rodzić wiele innych równie poważnych problemów. Każda kobieta marzy o pięknej, gładkiej i młodo wyglądającej cerze. Zaczerwienione oraz obolałe policzki to w tym przypadku istna katastrofa.

Czym jest rumień? Przeczytaj więcej – http://drmalek.pl/arts/rumien-na-twarzy/

Zabiegi na rumień twarzy

Tak jak napisaliśmy wyżej, w leczeniu rumienia najskuteczniejsze są urządzenia wyposażone w specjalnie zaprojektowaną głowicę laserową. Wśród wielu dostępnych na rynku, na szczególną uwagę zasługują trzy:

  • Laser Quadrostar Pro Yellow
  • Laser Varilite
  • Laser Harmony XL pro Dye-VL

Działanie oraz skuteczność wyżej wymienionych urządzeń zostały potwierdzone oraz szeroko udokumentowane w literaturze branżowej. Producenci tych laserów gwarantują najwyższą jakość oraz 100% bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów. Ponieważ każdy przypadek jest nieco inny, już na pierwszej wizycie specjalista kosmetologii przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz badanie stanu skóry. Wszystko to ma na celu pomóc w wybraniu najlepszej możliwej opcji oraz dobraniu najbardziej odpowiedniego urządzenia i ilości zabiegów koniecznych do całkowitego wyleczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − = 63