Odmładzający skórę lifting nieinwazyjny HIFU

Odmładzający skórę lifting nieinwazyjny HIFU
4.7 (93.33%) 9 głosy

Odmłodzona skóra po liftinguKtóż z nas nie marzy o tym, aby choć trochę spowolnić czas lub po prostu zniwelować skutki jego oddziaływania na nasze ciała. Przez wieki mężczyźni próbowali ukryć efekt wypadania włosów na głowie, natomiast kobiety za wszelką cenę próbowały redukować powstające zmarszczki.

Dzisiaj nie potrafimy niestety, ani kontrolować czasu, ani zatrzymać procesu starzenia się. Jednak każdy z nas widzi jak ogromny postęp zrobiła medycyna na przestrzeni ostatnich stu lat. Dzięki jej osiągnięciom możliwe stało się w pewnym stopniu cofnięcie oznak starości na ciele, co umożliwia cieszenie się młodym wyglądem dłużej niż kiedykolwiek w historii ludzkości.

Wiele osób kojarzy młody wygląd skóry z zabiegami chirurgicznymi i wstrzyknięciami toksyny botulinowej, potocznie znanej jako botoks. Tak wcale nie musi być. Prawdziwym skarbem medycyny jest to, że potrafiła prześledzić i opisać naturalne procesy fizjologiczne jakie zachodzą w najdrobniejszych tkankach naszego ciała. To właśnie ta wiedza jest kluczem do długowiecznego młodego wyglądu.

Więcej możesz przeczytać na https://zwierciadlo.pl/artykuly-sponsorowane/ultraformer-iii-i-hifu-czyli-skuteczny-sposob-na-lifting-bez-skalpela

Znając mechanizm w jaki skóra wytwarza włókna kolagenowa, co nadaje jej większą jędrność, możliwe jest wzbudzenie tego procesu za pomocą ultradźwięków. Aby jednak działanie było skuteczne dawka, głębokość przenikania fal musi być indywidualnie dobierany do okolicy ciała. Możliwość taką daje Ultraformer III.

Jak działa zabieg Ultraformer III i na czym polega technologia HIFU?

Zabieg ten oparty jest na technologi HIFU, która znalazła początkowo zastosowanie w leczeniu nowotworów. Po pewnym jednak czasie zaczęto używać jej w kosmetologii, co przyniosło piorunujące efekty. Liczne testy i badania udowodniły nie tylko jej skuteczność, ale również bezpieczeństwo dla tkanek człowieka.

Zabieg Ultraformer III jest bezbolesnym i bezinwazyjnym zabiegiem, który poprzez specjalną głowicę wysyła zogniskowane fale ultradźwiękowe, które w zależności od ustawienia aparatu przenikają na odpowiednią głębokość tkanek. Ulegają one podgrzaniu i obkurczeniu. W wyniku ściągnięciu włókien dochodzi do mikrouszkodzeń i rozerwań, które są niebolesne i niewidoczne. W wyniku tego działania pobliskie komórki zaczynają wytwarzać w zwiększonej ilości włókna kolagenowe, które poprawiają jędrność skóry. Proces ten potrzebuje trochę czasu i najlepsze efekty widoczne są po około 3 miesiącach od zabiegu. Należy jednak zaznaczyć, że skuteczność jest na tak wysokim poziomie, że wystarczy jeden zabieg by znacząco zredukować zwisającą skórę lub zmarszczki na twarzy.

wyszczuplenie po HIFUpiękne usta po HIFU

Ultraformer III może być z powodzeniem stosowany jako lifting ciała, gdyż jak już zostało wspomniane aparat indywidualnie dobiera głębokość wnikania fal.

Co należy wiedzieć stosując bezinwazyjny lifting twarzy?

Po pierwsze, tak jak każdy zabieg, tak i lifting twarzy bez skalpela ma przeciwwskazania, których należy bezwzględnie przestrzegać. Są to:

  • ciąża/karmienie piersią
  • nowotwór (aktywna choroba)
  • zmiany skórne wywołane wirusami lub bakteriami w obszarze zabiegowym (np:opryszczka, róża itd.)

Po drugie lifting twarzy jest szczególnie polecany w niwelowaniu zmarszczek i niedoskonałości skórnych powstałych wraz z procesem starzenia się. Zabieg redukuje zmarszczki w najbardziej widocznych miejscach, czyli na czole, szyi oraz w okolicach oczu, Dodatkowo poprawie ulega koloryt skóry, co pomaga w ukryciu przebarwień. Kontur twarzy ulega wygładzeniu i linia żuchwy staje się bardziej widoczna.

miejsca wykonywania zabiegów

Nie ma przesady w twierdzeniu, że Ultraformer III to obecnie najlepsza alternatywa dla skalpelu chirurga. Poszedłbym nawet krok dalej, stwierdzając, że pomijając przypadki ciężkie i i zmiany zaawansowane, jest to o wiele lepsza i bezpieczniejsza metoda niż chirurgia plastyczna.

Artykuł napisany przy współpracy z https://clinicadermatologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 1 =