Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się owłosienia

Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się owłosienia
5 (100%) 5 głosy

Depilacja laserowa zdobyła masę zwolenników. Zachwycają się nią nie tylko klientki, ale również specjaliści z zakresu dermatologii i kosmetologii. Możliwość trwałego usunięcia niechcianego owłosienia sprawia, że wiele osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegu.

Laserowa depilacja – pielęgnacja „przed” i „po”

Z pomocą laserowej depilacji można na stałe pozbyć się włosków z wybranego obszaru. Depilacja laserowa daje duży komfort i pozwala na zawsze zapomnieć o problemach związanych z usuwaniem owłosienia. Warto jednak pamiętać, że aby wykonać taki zabieg, należy się do niego odpowiednio przygotować, poprzez:

 • usunięcie (maszynką) włosków z wybranego obszaru
 • nawilżenie skóry
 • nie stosowanie kremów z kwasami owocowymi oraz witaminą A (na cztery tygodnie przed planowaną depilacją)
 • nie przyjmowanie leków fototoksycznych i fotoalergicznych na tydzień przed zabiegiem
 • nie picie ziół takich jak nagietek lub dziurawiec, na tydzień przed zabiegiem

Po wykonaniu zabiegu, warto odpowiednio zadbać o skórę, aby nie pojawiły się żadne podrażnienia i przebarwienia. Najlepiej, przez okres trzech-czterech tygodni:

 • nie korzystać z basenów ani saun
 • unikać opalania i ekspozycji na słońce (oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV)
 • stosować produkty o działaniu łagodzącym, np. Alantan
 • nie używać perfum, dezodorantów i antyperspirantów na bazie alkoholu
 • delikatnie osuszać skórę, przykładając ręcznik, unikając pocierania

Laserowa depilacja nie jest inwazyjnym zabiegiem, jednak ponieważ działamy na komórki umieszczone wewnątrz mieszków włosowych, warto wesprzeć regenerację skóry poprzez stosowanie powyższych wskazówek.

Depilacja laserowa Gdańsk – Usuwanie owłosienia laserem Vectus.

Wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych – czy z pomocą lasera można pozbyć się tych problemów?

Osoby mające skłonności do wrastających włosków, z pewnością doświadczyły też nieprzyjemnej dolegliwości jaką jest zapalenie mieszków włosowych. Depilacja laserowa skutecznie rozwiązuje te problemy. Dzięki trwałemu usunięciu owłosienia, słabe włoski nie będą rosnąć pod skórą, powodując nieładne blizny oraz stany zapalne. Trwałe uszkodzenie komórek barwnikowych znajdujących się w mieszkach włosowych daje gwarancję, że wrastające włoski już nigdy nie będą nas dotyczyć.

Laser do depilacji Vectus – jak działa?Depilacja laserowa twarzy laserem Vectus

Laser do depilacji Vectus pozwala trwale i bezpiecznie usunąć niechciane włoski. Praca urządzenia oparta jest na nowoczesnej technologii, dzięki czemu pacjent ma zapewniony komfort i bezpieczeństwo. Wiązka światła o odpowiedniej długości fali wnika w głąb skóry, oddziałując na komórki barwnikowe, które znajdują się w mieszkach włosowych. Dzięki laserowi komórki te przestają być zdolne do produkcji melaniny, a włoski nie mogą wzrastać. Wśród klientek popularna jest depilacja laserowa bikini, depilacja laserowa pleców, a także nóg, twarzy, brzucha i pach.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania, czyli kto nie może poddać się zabiegowi

Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi, którym jest depilacja laserowa, przeciwwskazania do jej wykonania to m.in.:

 • ciąża i okres karmienia
 • świeża opalenizna (aby móc przeprowadzić zabieg, skóra powinna być nieopalona, dlatego najbardziej rekomendowaną porą do wykonywania depilacji laserem jest zima)
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • choroby pęcherzowe skóry
 • skłonność do bliznowców i przebarwień
 • doustna terapia retinoidami
 • niezaleczone infekcje skórne o podłożu wirusowym, bakteryjnym lub grzybicznym

Czy depilacja laserowa boli? Jak wygląda zabieg?

Klientki rozważające zabieg laserem, często zastanawiają się czy depilacja laserowa boli. Depilacja laserowa jest niemalże bezbolesna, dzięki nowoczesnemu, automatycznemu systemowi chłodzenia, który dba o komfort klientki. U osób z bardzo niską odpornością na ból może pojawić się pewien dyskomfort, szczególnie podczas depilacji np. okolic bikini. Jednak nie jest to duży ból, który sprawiałby, że cały zabieg byłby nieprzyjemny i niekomfortowy.

Depilacja laserowa – opinie. Czy warto wybrać depilację laserową?Gładka skóra dzięki depilacji laserowej

Depilacja laserowa, opinie innych klientek i ekspertów, mają dla nas duże znaczenie i pomagają w podjęciu decyzji, czy decydować się na zabieg. Depilacja laserowa zyskała uznanie i popularność, ze względu na wygodę i komfort, jakie daje. Sugerowaną liczbą zabiegów, jest seria złożona z 4-6 zabiegów. Jednak klientki korzystające z depilacji laserem Vectus, już po 1-2 zabiegach widzą efekty.

„Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, pozwalającym na pozbycie się niechcianego owłosienia. Nie występują żadne skutki uboczne, a klientki mogą cieszyć się gładką skórą. Bez podrażnień, wrastających włosków i przesuszonego naskórka. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, zdecydujmy się na depilację laserową. To duża oszczędność czasu, a w dłuższej perspektywie, również pieniędzy.”  – mówi Izabela Błażewicz, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Klientki bardzo chwalą sobie komfort podczas zabiegu. Twierdzą, że jest on szybki i bezbolesny, a dzięki trwałemu pozbyciu się włosków nie muszą przejmować się goleniem lub depilacją. Koniec ze skórą podrażnioną od maszynki, depilatora lub chemicznych preparatów, które rozpuszczają włoski!

5 thoughts on “Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się owłosienia

 1. Heraina44 Post author

  Depilacja bikini to największy problem. Długi czas depilowałam się maszynkami i później miałam zaczerwienienia i zadrapania..Od jakiegoś czasu chodzę do Clinica Cosmetologica w Gdańsku i mam święy spokój z wrastającymi włoskami.Także moim zdaniem lepiej raz dać nieco więcej na depilację, niż wywalać setki złotych w pianki itp i jeszcze się męczyć z odrastającymi włosami.

  Reply
 2. Milka Post author

  Wszystko zależy od skóry. Ja golenia maszynką nie polecam – skóra jest podrażniona, a włoski wrastają. Jeśli macie pieniądze to wybierzcie się na depilację laserową, a nie pożałujecie. Skóra jest super gładka i w dodatku jak się jeszcze uprawia jakiś sport to ciało wygląda niesamowicie 🙂

  Reply
 3. yissoms Post author

  Hej. Jestem po depilacji laserowej laserem Vectus i muszę powiedzieć, że efekty po zabiegu są genialne. Długo się zastanawiałam nad wykonaniem depilacji laserowej ze względu na jej koszty. Depilowałam sobie pachy i wyszło naprawdę świetnie. Oczywiście na jednym zabiegu się nie skończy, ale na to również się przygotowałam:)

  Reply
 4. Iśka32 Post author

  Ja tam wybrałam depilację woskiem. Depilację robi mi kosmetyczka. Obecnie efekty są na tyle zadowalające, że jeszcze długo pomyślę zanim zdecyduje się na depilację laserową.

  Reply
 5. Justyna2 Post author

  Odkąd zaczęłam depilację laserową w Clinica Cosmetologica – Gdańsk już nigdy nie mam zamiaru wrócić do ręcznych maszynek czy elektrycznych golarek. Rezultaty są piorunujące. Szczerze to się nie spodziewałam tak znakomitych efektów. Cena zabiegu depilacji laserowej jest dosyć wysoka, ale uważam że naprawdę warto skorzystać.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − = 11