Trądzik i jego miejsca występowania – sposoby na trądzik

Trądzik i jego miejsca występowania – sposoby na trądzik
4.8 (96.67%) 6 głosy

Kiedy na naszej skórze regularnie pojawiają się wypryski i zaskórniki, wszystko wskazuje na to, że dotknął nas trądzik. Jest to przypadłość nie tylko młodzieży w okresie dojrzewania, ale także dorosłych – wówczas jest to tak zwany trądzik hormonalny. Bardzo często wiąże się z nieodpowiednią higieną lub złą dietą, ale równie często jego przyczyną są zaburzenia hormonalne w organizmie. Trądzik pospolity jest najczęściej spotykany, a jego objawem są głównie pryszcze, z kolei trądzikowi różowatemu towarzyszą też zaczerwienione miejsca na skórze.

Występowanie trądziku poza twarzą

Trądzik może pojawiać się nie tylko na twarzy. Trądzik na plecach potrafi być równie uciążliwy, a jego leczenie często trwa latami. Skóra na plecach złuszcza się wolniej niż skóra na twarzy, dlatego też często w tym miejscu pozostają ślady. Warto więc stosować odpowiedni krem, który pozwoli zniwelować blizny po trądziku. Trzeba pamiętać, żeby każda maść na trądzik, jaką stosujemy, była oparta na naturalnych składnikach, bez sztucznych dodatków i konserwantów.

Bardzo często pojawia się również trądzik w ciąży, a to wszystko za sprawą zmian hormonalnych, jakie zachodzą wówczas w ciele kobiety.

Na twarzy natomiast wypryski mogą występować w różnych miejscach. Najczęściej pojawia się trądzik na czole i trądzik na brodzie, nieco rzadziej trądzik na policzkach.

Jak walczyć z trądzikiem?kobieta z trądzikiem

Trądzik raczej nie dodaje nam urody i pewności siebie, dlatego też gdy tylko zauważamy jego objawy, próbujemy z nim walczyć. Sposoby na trądzik nie są żadną tajemnicą. W aptekach i drogeriach można dostać specjalne tabletki na trądzik, jednak rzadko kiedy przynoszą one spodziewane rezultaty. Bardzo skuteczną metodą okazuje się często laser na trądzik, jednak jednocześnie jest to metoda bardzo kosztowna i nie każdego na nią niestety stać. Warto na pewno stosować skuteczny krem na trądzik, na przykład dostępny na rynku Sevolium, który oprócz tego, że skutecznie walczy z wypryskami, to jeszcze delikatnie nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i reguluje wydzielanie sebum.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + = 12