Skuteczna walka z trądzikiem różowatym

Skuteczna walka z trądzikiem różowatym
5 (100%) 6 głosy

Trądzik różowaty występuje u osób w przedziale wiekowym 25-35 lat oraz 45-55 lat, wtedy gdy poziom hormonów w organizmie ulega zmianie. Wiele osób nie wiem skąd się bierze to schorzenie i jak sobie z nim skutecznie poradzić. Otóż zaczerwienie twarzy może mieć wiele podłoży. Do najczęstszych z nich należy: zmiana temperatury, obniżenie lub podwyższenie się ilości hormonów w organizmie, spożywanie alkoholu, korzystanie z sauny i solarium, pobieranie dużych dawek B6 i B12, jak również stosowanie leków obniżających poziom cholesterolu. Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skórą, która pierwotnie obejmuje środkową część twarzy. Natomiast u niektórych osób może dojść do przerostu oraz do zwłóknienia gruczołów łojowych. Zaczerwieniona twarz nigdy nie wygląda zdrowo, dlatego też ważne jest podjęcie jak najszybciej działań ukierunkowanych na leczenie trądziku różowatego.

Trądzik różowaty objawy

Pierwsze objawy trądziku różowatego mogą pojawić się kilka lat przed trwałymi zmianami na skórze. Dlatego też ważne jest, aby nie bagatelizować nawet najmniejszych zamian skórnych, które zaczynają nas niepokoić. Typowymi objawami trądziku różowatego jest:

 • pojawianie się krostek
 • pojawianie się bruzd
 • zaczerwienienie
 • pieczenie

 Trądzik różowaty jak leczyć

Zaczerwieniona skóra twarzy przy trądziku różowatym wymaga specjalnych metod leczenia. Bowiem przy niewielkiej ilości krostach sprawdzą się specjalistyczne kremy. Natomiast, gdy stadium chorobowe jest już na tyle rozwinięte, iż krost jest bardzo dużo, to najlepszymi sposobami będą zabiegi kosmetyczne, przeznaczone do tego celu. Tak, aby zaczerwienienie na twarzy zniknęło szybko i nie było obawy na nawrót choroby. Do zabiegów tych zaliczamy przede wszystkim laseroterapię, która wykorzystuje wiązkę lasera, skierowaną w głąb skóry. Dzięki czemu w szybki sposób możemy pozbyć się trądziku różowatego. Wystarczą jedynie trzy sesje przy użyciu lasera i możemy się cieszyć promienną i zdrową cerą. Następnym sposobem jest dermabrazja, która polega na mechanicznym niszczeniu naskórka, poprzez co skóra szybko odzyskuje blask.

4 thoughts on “Skuteczna walka z trądzikiem różowatym

 1. MacinkaUU

  Uf dobrze, że udało mi się znaleźć ten artykuł. Mam już dosyć tych wszystkich mazideł. Męczę się już kilka lat z trądzikiem różowatym i nic nie przynosi nawet minimalnych efektów. Możliwe, że ten zabieg laserowy rzeczywiście okażę się remedium na to cholerstwo.

  Reply
  1. julya1345

   Dokładnie. Nie masz co się zastanawiać. Ja taki zabieg odbyłam w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Zabiegi nie były aż tak drogie. Szybkie serie kilkudziesięciu minutowe i trądzik zaczyna znikać. Oczywiście później należy używać jakiś dobrych kremów, ponieważ trądzik różowaty lubi wracać:), tak naprawdę to już jest problem na całe życie, ale taki zabieg laserowy naprawdę potrafi dodać pewności siebie. Polecam.

   Reply
 2. zzia1@

  Wyleczenie trądziku różowatego jest bardzo trudne, ale myślę, że odpowiednie leczenie w połączaniu z dietą może przynieść oczekiwane rezultaty. Ogólnie to nawet jeśli się na uda wyleczyć trądzik różowaty to i tak musimy być ciągle na specjalnej terapii podtrzymującej, która będzie zapobiegać nawrotowi trądziku.

  Reply
 3. aica

  A ja tam wolę zostać przy kremach na trądzik. Niby dają słabe rezultaty, ale boje się zabiegów, a szczególnie laserowych :d.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 − 46 =