Przebarwienia na skórze

Przebarwienia na skórze
5 (100%) 2 głosy

Przebarwienia na twarzy są problemem, z którym boryka się wiele osób. Mogą przytrafić się każdemu, jednak najbardziej narażone są osoby o jasnej karnacji, ze skłonnością do poparzeń słonecznych. Zwykle ich źródłem jest ekspozycja skóry na słońce bez prawidłowego zabezpieczenie, co powoduje gromadzenie się barwnika w jednym miejscu na skórze. Takie przebarwienia mają zwykle postać brązowawych plamek. Powstawaniu takich znamion sprzyja zaburzona gospodarka hormonalna, podeszły wiek oraz ciąża. Mogą być również pozostałością po trądziku- wtedy najczęściej są to czerwone plamy na twarzy.

Przebarwienia po trądziku

Przebarwienia na twarzy po trądziku są stosunkowo łatwe do usunięcia. Jeśli mamy do czynienia ze świeżymi plamkami warto zaczekać kilka tygodni- często znikają samoistnie. W tym czasie należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry i regularnie wykonywać peeling (w przypadku cery trądzikowej jedynie enzymatyczny). Jeśli czerwone przebarwienia na twarzy uparcie nie znikają, dobrze jest zaopatrzyć się w linię kosmetyków wybielających skórę. Posiadają one odpowiednio stężone kwasy, np. kwas jabłkowy, pomagające w odzyskaniu cerze odpowiedniego kolorytu i pozbyciu się niechcianych przebarwień. Znacznie bardziej inwazyjnym, ale też przynoszącym szybsze efekty zabiegiem jest mikrodermabrazja. Wykonamy ją w gabinetach kosmetycznych, wcześniej jednak warto skonsultować się  z dermatologiem. Polega na złuszczaniu głębokich warstw skóry. Plamy na twarzy z pewnością nie znikną po pierwszym zabiegu, jednak kilka sesji powinno przynieść znaczną poprawę.

Plamy od słońca

Plamy na twarzy od słońca są nieco trudniejsze do usunięcia. Jeśli mamy do nich skłonność, najlepiej byłoby zapobiegać ich powstawaniu poprzez stosowanie kremów z filtrem i unikanie ekspozycji na słońce. Gdy jednak plamki na twarzy już się pojawią, należy (podobnie jak w przypadku zmian potrądzikowych) zacząć walkę z nimi od stosowania odpowiednich kosmetyków wybielających i złuszczających. Jeśli efekt nie będzie zauważalny, warto udać się do dermatologa lub profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Oprócz wspomnianej już mikrodermabrazji stosuje się zabiegi z użyciem lasera CO2, złuszczanie kwasami, np. glinkowego lub hialuronowego. Bez względu na dobór metody należy uzbroić się w cierpliwość – usuwanie przebarwień na twarzy jest zwykle długotrwały procesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 3